[Çözüldü] Elementary OS Önyükleme Yapamıyorum

Başlatan ercnynr, 03 Eylül 2013 - 16:42:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ercnynr

Elementary OS indirip USB'ye yazdırdım. Ancak başlangıçta siyah ekranda kalıyor ve gelmiyor. CD'ye de yazdırdım ama onda da aynı şekilde bir süre açılış ekranı geldikten sonra Cd'yi çıkartıyor kendisi. md5 değerini kontrol ettim, bir sorun yok. Sadece Elementary Os değil Trisquel'i de USB'ye yazdırıp denedim ama yine olmadı.
Sorun USB'de desem Cd ile de olmuyor. Hiçbir hatada çıkmıyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

if

ercnynr

Şu anda windows 7 yüklü. Sağ tıklayıp "Disk yansımasını yazdır" diyerek yazdırıyorum Cd'ye.

yildiz2005

unetbootin isimli

çalışabilir usb programları ile deneme yaparsanız ve yükleme konusunda gerekli yönergeleri takip ederseniz kanımca sorunsuz bir şekilde yükleme yapabilirsiniz.

ercnynr

USB'ye unetbootin ve LiveUSB ile ve üstte önerdiğiniz gibi Universal Usb İnstaller ile aktardım. Hepsinde aynı sonuç. Yeni bir Cd aldım. Hangi programla yazmamı önerirsiniz? Ayrıca önceden hep Usb ile yüklerdim Linux'u. Şimdi hem Usb hemde Cd ile sonuç alamıyorum.

if

@ercnynr, BIOS ayarlarından öntanımlı olarak başlatılacak aygıt olarak usb ya da cd'yi seçiyor musunuz?

ercnynr

Alıntı yapılan: if - 03 Eylül 2013 - 19:29:29
@ercnynr, BIOS ayarlarından öntanımlı olarak başlatılacak aygıt olarak usb ya da cd'yi seçiyor musunuz?

Evet, seçiyorum.

if

@ercnynr, denemelerimizi usb ile yapalım. Cd kullanıpta ziyan etmeyelim. Elinizin altında başka bir dağıtım .iso'su var mı?

ercnynr

Alıntı yapılan: if - 03 Eylül 2013 - 20:01:25
@ercnynr, denemelerimizi usb ile yapalım. Cd kullanıpta ziyan etmeyelim. Elinizin altında başka bir dağıtım .iso'su var mı?

Sorunu InfraRecorder programı ile yazdırarak çözdüm. Yardımlarınız için teşekkürler.