Goldendict 1.0.2 Düzgün Çalışmıyor

Başlatan Herakleitos, 05 Mayıs 2013 - 06:15:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Herakleitos

Goldendict'in 13.04'le gelen yeni 1.0.2 sürümü düzgün çalışmıyor. Ana Pencere simge durumuna geçmiyor, umlaut a (ä) ekrandan yakalandığında kendini büyük şapkalı a (Â) olarak sonsuzca tekrarlıyor vs. Sanırım en iyisi eski sürüme dönmek. Nasıl 1.0.1 sürümüne dönebilirim.

bytan

Depolarda 0.9.1 ile 1.0.2 arası görünmüyor. İki yol var; ya ppa-kaynak koddan derleme yolu ya da sorunun üzerine gitmek. Gerçi goldendict pakedi için böceklere baktığımda benzer içerikli bir böcek göremedim.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Herakleitos

Bende kök ve başlangıç dizinleri diskin farklı parçalarında. Kurulum yaparken kök dizinine (/) kurulum yapıp başlangıcı (/home) sadece bağlıyorum. Bu yüzden ayar dosyaları değişmiyor. Eski ayarların yeni sürümle uyumsuzluğu olabilir mi?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Mayıs 2013 - 22:16:47

Dosya > Kapatıldığında Görev Çubuğuna Yerleş seçeneğinden pencere davranışı sorununu çözdüm; ama umlaut sorunu devam ediyor.

Herakleitos

Sadece ä değil ß (Eszet) de de aynı sorun var. Sanırım popup ekranı Almanca karakterleri tanımıyor, eski sürümde böyle bir sorun yoktu.