K9 Ticari paket programı

Başlatan cos, 26 Ağustos 2010 - 11:47:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cos

Merhaba Arkadaşlar

K9 programını uzun zamandır takip ediyorum. Elimden geldiğince testlerine yardımcı oluyorum. Şu anda hazır gibi görünüyor. Fakat yine de ufak hatalar olabilir. Test etmek isteyen arkadaşlar http://www.cerenbilgisayar.com.tr/ adresinden programı indirebilir.

hazir olan moduller :

Muhasebe , Isletme Defteri , Doviz , Adres , Cari , Cek/Senet , Banka ve Sube modulleri

Fatura, Stok ve Irsaliye Modulleri

K9    22 Eylül 2010   günü hazır olacaktır. Bu tarihe kadar her türlü değişiklik yapılabilinir. K9 tamamen ücretsizdir.

Linuxun kurumlarda daha fazla yer alması için desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum.

umutubuntu

İndirilen .deb paketinin kurulum için tıklandığında kapandığını söyleyerek başlayabilirim.

cos

Kurulumda hata mı var? Konsoldan kuramıyor musun?

umutubuntu

İndirdiğim .deb paketi açılamıyor, konsoldan denemedim.

eribol

Mandriva bağlantıları da kırık sanırım. Ben de dosya yok diye hata verdi.

ırmak

Windows üzerinde deneyeceğim.

cos

Windows üzerinde bir hata vermiyor. Hatayı rica etsem info@cerenbilgisayar.com.tr ye bildirir misiniz?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Ağustos 2010 - 14:20:30

Şu anda 1.79 versiyondan 1.80 e geçmişler deneyen arkadaşlar 1.80 deneyebilir mi?

eribol

Hata hemencecik düzeltilmiş. İndirdim kurdum. Çok geniş bir muhasabe programına benziyor. Hani pek anlamam ama ihtiyaçları karşılayacak türden bir proram.

Al Arabi

Çift tıkla kur ile malesef kurulamıyor. Uçbirimden(terminal) sorunsuz kurulabiliyor.

alquirel

1.81 sürümü yayınlanmış ancak arayüz kurulum hâlâ olmuyor.

Uygulama çok geniş içerikli. Böyle bir uygulamanın en verimli hata geribildirimleri kullanıma sürüldükten sonra olur zannımca.

Döviz bölümü içerisinde kurlar için TCMB ve Altınkaynak seçenekleri var. Bunlar arasında geçiş yaparken bir kere kendi kendine kapandı.
Uygulama işlemleri esnasında uçbirime çıktı vermiyor. Verse daha iyi olabilirdi.

En son elle kapattıktan sonra uçbirimde şu hatayı gördüm:
(<unknown>:11204): GLib-GObject-CRITICAL **: g_object_ref: assertion `object->ref_count > 0' failed

Önemli midir bilmiyorum.

cos

Firmadan aldığım bilgiye göre

Cift tikla kurulmamasi , bu islevi yapan `gdeb` programinin hatasi da olabilir.

Glib-OBJECT.......... hatasi ise GTK ' nin uyarisi. Kritik bir hata degil.

ırmak

Faiz hesaplama diye bir alan var programda, o kısım "sadece double değer kabul eden commaEdit ten integer değer istendi. Widget:" şekilli bir hata veriyor. Uyarı penceresi de daha asla kapanmıyor. Türkçeleştirmeden anladığım kadarıyla faiz oranını virgül yerine nokta kullanarak yazmak gerekiyordu. Ben virgül kullandım, affetmedi:)
Sorunsuz Windows sürümünüzde karşılaştım bu hatayla.

cos

K9 ticari paket programı nihai testlerini yapıyor. Katkıda bulunmak isteyenler aşağıdaki adresten indirebilir.

http://www.cerenbilgisayar.com.tr/indir.php?program=k9

sem

ceren-K9  adında bir paket ile alakalı olarak hata bildirimi yaptım. "cerenbilgisayar" & "K9" bağıntısından yola çıkarak, verilen mail adresine ( info@cerenbilgisayar.com.tr) bildirim yaptım... ceren-K9 diye başka bir programın paketi yoktur umarım =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

cos

sem

Alıntı yapılan: cos - 12 Kasım 2010 - 13:05:11
Hata adresleri

http://hata.cerenbilgisayar.com.tr

k9@cerenbilgisayar.com.tr

Ben doğrudan belirttiğim adrese gönderdim bundan sonra bu adreslere gönderirim... Fakat diğerinden de çok hızlı bir şekilde cevap geldi, ama tabi hata için ayrı bir adres varsa o adrese dönmek daha iyi olur. Teşekkürler.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

sem

2.12 versiyonu çıktı programın. Süper bir çalışma... Ekibe kolaylıklar diliyorum... Konu günceldir... Hata bildirim adresleri konu içerisinde verilmiştir.
Burası dünya?

GNUbuntu

Teşekkürler. Çift tıklayarak kurdum, çalışıyor. Herkese önereceğim. Magma Linux'u da aynı firmanın hazırlamış demek. Hemen indirip kurmuştum ama ne yalan söyleyim hiç kullanmadım. Açık kaynağa destek vermeleri sevindirici. Böyle firmaların çoğalmasını diliyorum.

"Bir başka önem verdiğimiz konu ise Linux İşletim Sistemi'dir. Açık kaynak kodlu ve ücretsiz olan işletim sistemi Linux'un ülkemizde yaygınlaşması için çaba harcıyoruz. Çünkü Linux'un geleceğin işletim sistemi olacağına inanıyoruz. Yaklaşık beş yıldır firmamızın geliştirdiği "Magma" isimli bir Linux dağıtımını kullanıcılara sunuyoruz."
Önce Saygı...

cos

Kaynak kodları merak eden arkadaşlar için bir açıklama yayınlandı. Bu arada program hızla ilerliyor.

http://www.cerenbilgisayar.com.tr/content/neden-ucretsiz

neneki

Güzel bir çalışma. Çalıştığım bir firma için bunu önereceğim. Peki Ceren bilgisayar olarak Teknik Servis Takip programı tarzı açık kaynak kodlu bir program yapmayı düşünüyor musunuz ?