Cisco LinkSys Ae2500 kablosuz aygıtı terazi içinde çalıştırmak

Başlatan osoman, 29 Nisan 2013 - 18:19:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

osoman

Öncelikle Merhaba Ben Osman, bir projem var linuxla ilgili o yüzden ne yapacağımı bilmiyorum bende buradaki değerli arkadaşlar arasında bana biri fikir verebilir düşüncesiyle sorumu sorayım?
Sorum şu: Elimde bir tane Cisco LinkSys Ae2500 Wireless adaptör var bunu bir linuxlu cihazda çalıştıracağım. Internette araştırdım ve aşağıdaki *bağlantıda bazı insalar *bir şeyler yapmış çalıştırmış bende denedim ama bir türlü başaramadım. Herneyse asıl sorum şu benim bu adaptörü çalıştırmak istediğim yer bir Terazi içinde Linux işletim sistemi var. Nasıl bir Linux oldugunuda bilmiyorum. Bu adaptörü bu terazide nasıl çalıştırabilirim fikri olan varmı? Terazi firması destek vermiyor. Kendi başıma bir şeyler yapmam lazım Fikirlerinizi bekliyorum.

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1805830&page=13&s=c082662e8ddc20214750eb3882fde254&highlight=AE2500

siberoloji

Soruyu netleştirmek gerekiyor sanırım.
1. Elinizdeki cihaz USB adaptör doğru mu?
2. Terazi ifadesini biraz açar mısınız? USB cihaz bağlama imkanı var mı?

osoman

evt elimdeki Cisco Linksys AE2500 usb wifi adaptoru
Terazi ise bildiğiniz marketlerdeki teraziler usb portlarıda var ustunde

siberoloji

@osoman;

Bir miktar araştırma yaptım. Terazinin ayarlarının yapıldığı bir ana programlama menüler bölümü olması gerekiyor.
Bu terazinin marka ve modeline göre kullanma kılavuzu araştırması yapmak gerekiyor sanırım.
Yabancı kaynaklı ise ingiliizce kaynak bulabilirim. Ancak Türkiye yapımı ise onu da belirtirsen marka ve modelle birlikte iyi olur.

Anladığım kadarıyla mümkün görünüyor.
wifi cihazı bağlayıp terazi üstündeki menülerden aktif etmek ve ip yapılandırması yapmak gerekiyor.
Bilgisayarı kablosuz bağlantı ile modem şifresi kullanarak modeme bağlanmaktan bir farkı yok gibi.
Yalnız bir kısım teraziler TCP/IP bağlantısı yapabilirken bir kısmı yapamıyor. Bunu anlamak için yine marka ve model bilgisi gerekli.

osoman

Cevabınız icin teşekkür ederim bende gerekli kaynaklar var terazi ile ilgili. Bir araştırma yaptım linux desteği veren mikro wifi adaptorler var piyasada Terazide dediğiniz gibi wifi bağlantısını destekliyor. Terazi üreticisiyle temasa geçtim ama onlarda bu konu hakkında bir şey bilmiyor :D Bende kendim çözmek zorunda kaldım. Şu an hala araştırıyorum dediğim gibi pisayadaki linux destekli bir wifi adaptoru alırsam çözülecek sanırım bu iş.

siberoloji

Kolay gelsin.
Çözüme ulaştığınızda burada bizimle de paylaşır mısınız?

cemkaan