[Çözüldü] onaylanamayan adres

Başlatan meraker, 28 Nisan 2013 - 10:37:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

meraker

merhabalar yazılım kaynaklarında ki adres onay kutucuğuna işaret  tiki işaretlenmiyor  ekle dedim olmadı ,düzenle dedim ,en son kaldır dedim yine olmadı nasıl işaretlenir file:///home/serhan/Resimler/Ekran%20g%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BCs%C3%BC%202013-04-28%2009:26:59.png

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Nisan 2013 - 10:46:58

ekran görüntüsü göndermeye çalıştım ama oldumu bilemiyorum.

heartsmagic

Ekran görüntüsü için Yanıtla dedikten sonra hemen yazı yazdığın yerin altındaki "Ekler ve diğer seçenekler" bölümünü kullan.

İşaretlemek istediğin depo nedir?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

meraker

tikli kutucuğun önünde(quantal yükseltme iptal oldu )açıklaması var bunu depo adres ppa,sını kaldırıp tekrar ekleyerek aşmaya çalıştım olmadı nasıl düzeltebilirim teşekkürler

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

12.10 üzerinden yükseltme mi yaptın?
O satırın devamında ne var?

Şu komut ne çıktı döndürüyor?

lsb_release -a

siberoloji

quental yükseltmesi iptal edildi ibaresi 12.04 den 12.10 a yükseltme işleminden kalmış.
raring yükseltmesi iptal edildi ibaresi 12.10 dan 13.04 e yükseltme işleminden kalmış.

Bu ifadeler sadece size, "sürüm yükseltme esnasında bu paket depoları iptal edilmek zorunda kalındı. Kutuyu tekrar işaretleyerek siz tekrar ekleyebilirsiniz.!!!" anlamında bilgilendirme notlarıdır.

Bu ifadelerin bulunduğu satıra bir kez tıklayıp "düzenle" diyerek açılan ayar penceresindeki Yorum bölümünden bu ifadeleri silebilirsiniz.

ANCAK orada görünen ppa.launcpad diye devam eden paket deposunu tamamen silmek istiyorsanız o ayrı. Onu lütfen belirtin.

meraker

evet raring,e yükselltimNo LSB modules are available.
Distributor ID: Ubuntu
Description: Ubuntu 13.04
Release: 13.04
Codename: raring
serhan@serhan-G31M-ES2L:~$

çok güzelmiş çok önemli bir sorunum yok sayın heartsmagic,şimdi korucu 77 kardeşimizin dediklerini yapıp foruma bildiririm ikinizede çok teşekkür ederim. launchpad adresinin kalmasını istiyorum.

heartsmagic

@korucu77, güzel aydınlatmışsın olayı, teşekkürler.
@meraker, yükseltme de başarılı görünüyor. Eğer sorun çözüldüyse: cozuldukonusu

meraker

adres kutucuklarına tik işaretlerini koyunca çözüldü, teşekkürler korucu77.