[Çözüldü] dash home da sağlam hata UBUNTU 12.10

Başlatan cenkeroge, 25 Nisan 2013 - 13:56:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cenkeroge

merhaba aşırı acemi bir üyeyim. dash home da *bir şeyler yazmaya başlayınca sapıtıyor ve bir kez bastığım tuşa basılı kalmış muamelesi yaparak ölümüne gidiyor örnek: mailllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

bunun sorunu nedir diye merak ediyorum. özellikle 1-2 yazılım yüklemeye calıstımki yanlış * bir şey kurcalamayayım bozulur falan diye korktum hani.
acemilik dönemide bitecek :)

if

@cenkeroge, öncelikle iletilerinizi yazım kuralları çerçevesinde yazmanızı ve kullandığınız yabancı kelimeler yerine Türkçe karşılıklarını kullanmanızı rica ediyorum.
Forumumuzda uygulanan genel kurallardan bir tanesi bir konu altında bir sorunun sorulmasıdır. 3 tane sorunuzdan ilkini burda yanıtlayacağım. Diğerleri için yeni konu açın.

Tercihler > Klavye > tuş tekrarlamayı kapatın.
Bir diğer çözüm yolu Tercihler > Erişim > "bounce" tuşlarını kapatın.

http://askubuntu.com/questions/51264/keyboard-freezes-stuck-if-a-key-pressed-repeatedly

cenkeroge

öncelikle ilgilendiğiniz ve önerdiğiniz çözüm için teşekkürler. dediğim gibi aşırı acemiyim ve dash home karşılığını bilemediğim için yazdım. Türkçe'sinde karşılığı vardır elbette ama Türkçe kullandığım zaman "gwibber" ağları bağlayamıyordu. Xubuntu kurmayı düşünüyorum şimdide. m-audio fast track sorununu hallettim, bunuda bir başka konu başlığında çözümü ile paylaşacağım.

cenkeroge

@if bu arada hala ana seçke'de sorunlar yaşamaktayım. çok fazla kasılıyor, geç algılamalarda oluyor çoğu zaman klavyeden bir tuşa bastığımda. 13.04 e geçtim sorun çözülmedi :(

if

lspci | grep VGA çıktısını alayım.

Hangi Unity merceklerini (lens) kullanıyorsunuz?

cenkeroge

02:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices [AMD] nee ATI RV515 PRO [Radeon X1300/X1550 Series]

Lens olarak bahsettiğiniz "mesa paketi" olabilir mi? ATI x1550 linux üzerinde sürücüsü olmayan bir ekran kartı, desteği çekildiği için diye okumuştum.

if

Ubuntu simgesine basınca açılan arayüzün altında seçenekler "lensler" oluyor. Dosya, uygulamalar, fotoğraf "lensleri" gibi. Bunlardan elzem olmayanları kaldırın, Ubuntu Tweak üzerinden saydamlığı mı oluyor gölgelendirmesi mi oluyor nedir, onu "blur" dan sabit olana getirin.

cenkeroge

Alıntı yapılan: if - 29 Nisan 2013 - 09:26:57
Ubuntu simgesine basınca açılan arayüzün altında seçenekler "lensler" oluyor. Dosya, uygulamalar, fotoğraf "lensleri" gibi. Bunlardan elzem olmayanları kaldırın, Ubuntu Tweak üzerinden saydamlığı mı oluyor gölgelendirmesi mi oluyor nedir, onu "blur" dan sabit olana getirin.

Teşekkür ederim söylediklerinizi yaptım, lenslerden birkaçını kaldırdım, daha iyi durumda. Fakat şu klavye sorunu hala devam ediyor. Mecburen o süreklilik ayarlarını değiştirdim. Artık tek tek basıyorum :) geçiçi olsada sorun çözüldü.