[Çözüldü] 12.10 Güncelleme, Paket Kurulamadı Hatası.

Başlatan neron2626, 23 Nisan 2013 - 09:57:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

neron2626

Merhaba, Sizlere 2 Tane Sorum Olacak
Yazılım Güncelleştirmesi Yapıyorum

Resimdeki Gibi Güncelleştirme Sonu Hata Alıyorum

Ve resimde Görülen Uygulamayı Nasıl Kaldırabilirim. İçsel Hata Uyarısı Verip Duruyor.

Teşekkürler.

siberoloji

Hava durumu uygulamasını kaldırmak için;
1.Yöntem:
Yazılım Merkezinde "weather" olarak aratırsanız, yüklü olan uygulamayı listede bulabilirsiniz.
Sonra tek yapmanız gereken kaldır butonuna tıklamak.

2.Yöntem:(Sizin bilgisayarda hangisi yüklü tam anlamadığım için olası 2 komutu da yazdım)
Terminalde,
sudo apt-get remove indicator-weather
yada
sudo apt-get remove aweather
komutları yardımı ile kaldırabilirsiniz.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Nisan 2013 - 10:21:42

Güncelleme yapar iken çekirdek (kernel) kurulumu esnasında hata oluşmuş anladığım kadarıyla. Bilgisayarınıza 3.5.0-27 kurmak yerine size
Burada "http://ubuntum.blogspot.com/2013/04/kernel-388-yuklemek.html" anlatılan 3.8.8 kararlı sürümü denemenizi tavsiye ederim.

neron2626

Alıntı yapılan: korucu77 - 23 Nisan 2013 - 10:11:28
Hava durumu uygulamasını kaldırmak için;
1.Yöntem:
Yazılım Merkezinde "weather" olarak aratırsanız, yüklü olan uygulamayı listede bulabilirsiniz.
Sonra tek yapmanız gereken kaldır butonuna tıklamak.

2.Yöntem:(Sizin bilgisayarda hangisi yüklü tam anlamadığım için olası 2 komutu da yazdım)
Terminalde,
sudo apt-get remove indicator-weather
yada
sudo apt-get remove aweather
komutları yardımı ile kaldırabilirsiniz.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Nisan 2013 - 10:21:42

Güncelleme yapar iken çekirdek (kernel) kurulumu esnasında hata oluşmuş anladığım kadarıyla. Bilgisayarınıza 3.5.0-27 kurmak yerine size
Burada "http://ubuntum.blogspot.com/2013/04/kernel-388-yuklemek.html" anlatılan 3.8.8 kararlı sürümü denemenizi tavsiye ederim.

Uçbirimden çıkan sonuçlar
E: /var/lib/dpkg/lock kilit alınamadı - open (11: Özkaynak geçici olarak kullanılamaz durumda)
E: (/var/lib/dpkg/) yönetim dizinini kilitlenemiyor, başka bir işlem tarafından kullanılıyor olmasın?

İkisindede Bu sonuç Çıkıyor Synaptic Paket Yöneticisi İle kaldırmayı deniyecem Teşekkür Ederim

siberoloji

Şuan dpkg sistemi çalışıyor görünüyor. Bu önceki güncellemenin yarım kaldığını gösteriyor.

Bilgisayarınızı kapatıp tekrar başlatmanızı öneririm.

sudo reboot

neron2626

Herşey İçin Teşekkürler İçsel Sorunlar Bitti Fakat Hava Durumunu Hala Kaldırmadım :(

siberoloji

killall indicator-weather
sudo apt-get --purge remove indicator-weather

guopx

Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.