[Çözüldü] Türkçe karakteri destekleyen pdf den epub a çeviren bir uygulama arıyroum.

Başlatan sedat1661, 18 Nisan 2013 - 15:56:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sedat1661

Merhabalar.
Evimizde pro2000 10.1'' tablet var. Eşim AÖF Sosyoloji okuyor. Bende AÖF nin sitesinden e-kitapları indirdim. Fakat pdf formatında oldukları için çalışırken biraz zor oluyor. Calibra dahil bir kaç uygulama denedim hiç biri Türkçe karakterleri tam çeviremiyor.
Acaba sizin bildiğiniz bir epub çevirici var mı ?
*Kıyamet günü nereye gitmek istiyorsanız, hazırlığınızı ona göre yapınız.* Ömer bin Abdülazîz (Radıyallahi anh)

matrax_41

syagdiran

Calibre'de Türkçe karakter sorunu var ne yazıkki. Bunu düzeltmenin bir yolu var mıdır acaba?

UBUNTUNA

Ubuntu tarafında değil fakat android tarafında bir çözüm var. Repligo Reader indirip kurun ve pdfleri okuyucu modda açın. Kenarlardan kırparak yazıları uygun bir boyutta ayarlıyor.

Bir de calibrede tr karakter çözümü için şöyle bir yol mevcut fakat denemedim.
http://ispanyolca.reeder.com.tr/epub.asp

sedat1661

Bu arada kullandığım  Linux dağıtımlarında ( Zorin OS , Pardus 2013 Debian )   da Calibre yi kullanamıyorum. Klasör göstermemi istiyor ve sonra hata verip kapatıyor.

*Kıyamet günü nereye gitmek istiyorsanız, hazırlığınızı ona göre yapınız.* Ömer bin Abdülazîz (Radıyallahi anh)

krwlng

Ubuntu üzerinde "pdftotext" isimli bir uygulama var, bu uygulama ile yazı tabanlı pdf dosyalarını metin dosyasına çevirebilirsiniz; sonrasında "Sigil" uygulamasını kurup bu metin dosyasını epub olarak kaydedebilirsiniz. Pdftotext karakter sorunu çıkarmıyor, çok ufak düzenlemeler yapmanız gerekiyor belge üzerinde, Aöf kitaplarında ise bazı karakterleri düzeltmeniz gerekiyor, bunu da gedit üzerinde "bul-değiştir" aracı ile yapabilirsiniz. Ben bu şekilde hazırlıyorum epub dosyalarını ve uzun süredir kullanıyorum.

Pdfto text kullanımı:

pdftotext dosyaismi.pdf
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

sedat1661

Alıntı yapılan: UBUNTUNA - 19 Nisan 2013 - 11:46:39
Ubuntu tarafında değil fakat android tarafında bir çözüm var. Repligo Reader indirip kurun ve pdfleri okuyucu modda açın. Kenarlardan kırparak yazıları uygun bir boyutta ayarlıyor.

Bir de calibrede tr karakter çözümü için şöyle bir yol mevcut fakat denemedim.
http://ispanyolca.reeder.com.tr/epub.asp

Repligo Reader tam istediğim programmış. Teşekkür ederim.

if

UBUNTUNA

Alıntı yapılan: sedat1661 - 19 Nisan 2013 - 14:50:47
Bu arada kullandığım  Linux dağıtımlarında ( Zorin OS , Pardus 2013 Debian )   da Calibre yi kullanamıyorum. Klasör göstermemi istiyor ve sonra hata verip kapatıyor.

Calibre'yi uçbirimde şunu yürüterek açın.

LC_ALL=C calibre

sedat1661

Alıntı yapılan: UBUNTUNA - 19 Nisan 2013 - 16:26:15
Alıntı yapılan: sedat1661 - 19 Nisan 2013 - 14:50:47

Calibre'yi uçbirimde şunu yürüterek açın.

LC_ALL=C calibre

Çok teşekkür ederim üstad. Sayende çalıştı. Fakat bunu her açarken yapmam gerekiyor mu ? Otomotik olarak komuta nasıl açılmasını sağlayabilirim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Nisan 2013 - 12:32:12

Tamam şimdi buldum :) Özelliklere tıklayıp komut satırı sekmesine verdiğiniz konutu yazdım ve sorun halloldu.

UBUNTUNA