Gönderen Konu: (initramfs) unable to find a medium containing a live file system  (Okunma sayısı 2128 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı exact_er

• Taze Yapraklar
  • *
Arkadaşlar wubi ile önyükleme yapıyorum.Bilgisayar kurulum için kapanıyor.Açıldıktan bir süre sonra msdos benzeri bir ekran geliyor ve şu iletiyi alıyorum ve kuruluma devam edemiyorum.

Kod: [Seç]
BusyBox v1.20.2 (Ubuntu 1:1.20.0-8ubuntu1) built-in shell (ash)
Enter 'help' for a list of built-in commands.
(initramfs) unable to find a medium containing a live file system

Arkadaşlar ubuntu konusunda çok acemiyim.Daha önce de wubi ile kurulum yapmıştım bilgisayarıma.Bu sorunla ilk defa karşılaştım.Bu sorunu burada paylaşmadan önce epey bakındım ama bir çözüm bulamadım.Umarım yeterince açık anlatabilmişimdir.Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürler...

Çevrimdışı burk

• Ubuntu Türkiye Tayfası
  • *
  • Dağıtım: Ubuntu
  • Sürüm: 14.04
Ynt: (initramfs) unable to find a medium containing a live file system
« Yanıtla #1 : 18 Nisan 2013 - 09:26:26 »
Kurulum yaptığınız kalıbın MD5 değerini kontrol edin, muhtemelen o kalıpta hata var.

Çevrimdışı exact_er

• Taze Yapraklar
  • *
« Yanıtla #2 : 18 Nisan 2013 - 15:25:01 »
Dediğiniz gibi md5 kontrolü yaptım. Hatasız görünüyor. Başka ne olabilir?

Çevrimdışı if

• Ubuntu Türkiye Tayfası
  • *
  • Dağıtım: Ubuntu
  • Sürüm: 14.04

Çevrimdışı exact_er

• Taze Yapraklar
  • *
« Yanıtla #4 : 20 Nisan 2013 - 12:55:06 »
Arkadaşlar bu hatayı wubi üzerinden halledemedim ama bir  kurulum cdsi oluşturup bilgisayara bu şekilde yükledim ubuntuyu.Sorunsuz yüklendi.Yalnız bunu yaparken de biraz acemilik oldu elimde ki windowstan oldum :) sıfırlamışım bütün hddi. En son yedeklememden sonra biraz ders notum vs. epey de bir ıvır zıvır vardı onları kaybettim.Umarım yeniden temin edebileceğim şeylerdir kaybetttiklerim. Teşekkürler...