Harici belleğim salt okunur, dosya aktaramıyorum

Başlatan mac, 15 Nisan 2013 - 21:35:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mac

harici hard diskimi windows pc lere taktığım vakit içindeki hiç bir dosya görünmüyor. birde harici diskime yeni dosyalar yükleyemiyorum salt okunur diyor. bu salt okunurluğu nasıl iptal edebilirim? şimdiden teşekkürler.

meda

Harici HDD dosya sistemini nasıl ayarladın.Mesela Ntfs mi Ext4  mü ?
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

heartsmagic

Windows'ta boş görünüyor ama dosya aktarılabiliyor mu? Kısacası bu sorun Ubuntu'da mı oluyor sadece?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mac

ext 4 diye görünüyor.

önceden win. de boş görünüyor ama dosya aktarımı yapabiliyordum ama şimdi o da olmuyor. ubuntuda içinden dosya alabiliyorum ama içine hiç bir şey atamıyorum.

sipazilla

Disk Aracını > Bölümü Biçimlendir > FAT > Biçimlendir

mac

biçimlendirme yapamıyorum. çünkü içindekileri yedekleyecek boş alanım yok :(

sipazilla

Biçimlendirme yapmadan win işletim sisteminin görmesi mümkün değil. Sebebi siz daha önceden harici belleği ext4 olarak dönüştürmüşsünüz malesef win ext4 dosya sistemini algılayacak kadar zeki değil.

heartsmagic

Benim kafam karıştı. Eğer dosya sistemi ext4 ise @sipazilla'nın dediği gibi Windows'un görememesi lazım. Biçimlenmemiş olarak görür görse bile, dosya aktarımı falan olmaz. Emin miyiz ext4 olduğundan? NTFS olmasın?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.