Ubuntu Açılmıyor.

Başlatan juggle, 13 Nisan 2013 - 18:59:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

juggle

Merhaba

Uzun zaman önce wubi ile ubuntu yu kurup düne kadar kullanabiliyordum. Fakat bu gün bilgisayarımı ubuntu işletim sistemi ile açmaya çalıştığımda açamıyorum. Bilgisayarı bir kaç kez yeniden başlattım fakat her seferinde ubuntunun renginin olduğu ekranda kalıyor ve ilerlemiyor. Ctrl + Alt + F2 ile terminale geçmeye çalışıyorum, ona da neyazıkki geçemiyorum. Bu durumda ne önerirsiniz ? Sistemi buradan kurtarabilmenin bir yolu varmıdır. İçerisinde kurtarmak isteyeceğim dosyalarda yer alıyor.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim. İyi Çalışmalar.
what goes around comes back around

if

@juggle, Ubuntu'yu kullanmadığınız sürede Windows'da ne gibi değişiklikler yaptınız?

Alıntı YapUbuntu cannot be booted if Windows has not been shut down cleanly. If Wubi fails to start:

boot into Windows, run chkdsk /r from Windows on the same drive where you installed Ubuntu, shutdown cleanly and then try to boot into Ubuntu again.
    if still not good, check that you have a C:\ubuntu\disks\root.disk file. If this file is missing, boot on Windows, open the Windows Explorer, set it to be able to see hidden folders, then look for a hidden folder called C:\found.000 or dir0000.chk . Move the files from found.000 to their original location inside the \ubuntu\disks directory. You may have to rename it into root.disk.

juggle

Valla çok uzun zamandır Windows'u açmıyorum bile. Elimden geldiğince tüm işlemleri Ubuntu üzerinden görüyordum. Bundan dolayı Windows üzerinde herhangi bir değişiklik yapmadığımı rahatlıkla söyleyebilirim.

"Windwos has not been shut down cleanly." Bu cümlede dediği gibi bilgisayar açık iken ani bir şekilde kapanmış olabilir. Yani sebep bu mu oluyor ozaman.

if

@juggle, olabilir. Wubi sorunlarını tesbit etmek ve gidermek bizim için zor oluyor. Yukarıdaki alıntıda söylenen chkdsk /r yürütme işe yaramazsa nomodeset, acpi=off gibi çekirdek önyükleme seçeneklerini kullanmayı deneyelim.

juggle

Sorunun  ana sebebi bu olabilir diye düşünüyorum. Ara ara bilgisayarımın aniden kapandığı olabiliyor.

chkdsk /r

komutunu sanırım Windows'ta çalıştırmamız istenmiş. Komut satırından bu komutu yürütmeye çalıştım. Fakat böyle bir komut bulunamadı diye hata aldım. İşlemi doğrumu gerçekleştirdim acaba?

if

juggle

Çok teşekkür ediyorum. Siteyi inceleyip sorunun durumu hakkında tekrar bilgi veriyor olacağım.