windows üzerine ubuntu kurulumu

Başlatan digo, 02 Ekim 2008 - 12:27:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

digo

arkadaşlar notebook da 9 gb bir part var ben ona ubuntu 8.04 kurmak istiyorum yani ikisini de kullanmak istiyorum.Fakat ubuntuyu yükledigimde windows çöküyor sadece ubuntu kalıyor bunu nasıl çözerim.Bide ikisini yüklemeyi başarırsam açılışta hangisini seçecegimi nasıl ayarlarım.Yardımcı olursanız sevinirim...

WarGasm

Kisaca;
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?action=search
Sordugunuz butun konular forumda mevcut, aramaya inanin ;)

digo

arkadaşım aradım okudum fakat yapamadım her defasında windows çöktü bende aramadan konu açmaya karşıyım ama yapamıyorum.Yinede teşekkürler

Galiba benim sorunum takas alanı onu çözemedim...

heartsmagic

Ubuntu kurulumu ile Windows'un çökmesinin organik bir bağı olamaz. Nasıl bir çökmedir bu?
Ayrıca Wikimizdeki kurulum belgesini okursan, o yöndeki sorularının cevabını bulursun.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

CaNCeyLaN

forumda arama yaptım vikideki kurulm belgesinide okudum birazdan tüm bilgisayarıma format atıcam önce windows ardından ubuntu kurucam yapmam gereken ekstra bir şey var mı ? 30 gb windowsa 10 gb ubuntuya 2 gb da takas alanına geri kalanınıda ortak alan yapmayı düşünüyorum kurulum sırasında önce windows u kurmam doğru mu ve bu hdd yi bölme işlemlerini windows kurarken mi yapmalıyım eğer öyleyse bu bölmeleri yaptıktan sonra hepsini ntfs veya fat mı yapmalıyım ?

FUBU

@CaNCeyLaN
hayır extra bir şey yok.
önce windows kuracan ve hdd yi bölme işlemini windows ile yapacan. hepsi ntfs olacak tabi..
sonra ubuntu kurmak istediğin ntfs yi(10gb lık) silip ext yapıcan ve oraya ubuntuyu kuracan.
kolay gelsin..

Exodus

Disk bolumleme ekraninda Ubuntu için ayırdığınız 10 gb'lık ntfs bölümü seçip silersiniz. Sonra Yeni bölüm oluştur dediğinizde dosya türü olarak ext3 seçer ve Ubuntu'yu buraya kuracağınız için / olarak bağlarsınız.
Arch Linux FTW!

CaNCeyLaN

teşekkür ederm herkese =) şuan ubuntum kurulurken bende forumun keyfini çıkartıyorum =)

CaNCeyLaN

Select any accounts you would like to import.  The documents and settings for these accounts will be available after the install completes.

If you do not wish to import any accounts, select nothing and go to the next page.

yazıyo burada altında da microsoft xp hesabım var bunları etkileştirmelimiyim yoksa herhangi bir şeyi işaretlemeden devam mı ediym ?

Exodus

ixpideki Belgelerimin altindaki dosyayi Ubuntu'ya eklemek istersen Belgelerime secmelisin istemiyorsan secmeyede bilirsin ;)
Arch Linux FTW!