[Çözüldü] Team Fortress 2 Siyah Ekran

Başlatan MaRCoPoLo, 06 Nisan 2013 - 11:29:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MaRCoPoLo

Herkese Merhaba.

Ben Windows7 Kullanıyordum. Dün Ubuntuya Geçtim. Bir Kaç Sorun Dışında Her Şey Çok Harika. Bu Sorunlardan Biriside Team Fortress 2 Siyah Ekran Hatam. Araştırdım Biraz, Türk Forumlarından Ziyade İngiliz Sitelerinde Bu Hataya Rastladım Fakat Pek Bir Şey Anlamadım. Bende Sizlere Sormaya Karar Verdim. Team Fortress 2 İndirdim Kurdum Girdiğimde Pencere açılıyor ve Ekran Siyah. Herhangi Bir Şey Açılmıyor ya da Daha Sonradan Masaüstüne Göndermiyor. Ekran Siyah Bir Şekilde Kalıyor. Dediğim Gibi Daha Yeniyim ( Dün Geçtim Ubuntuya ) Bana Anlayabileceğim Türden Anlatabilecek Varsa Çok Minnettar Kalırım.

heartsmagic

@MaRCoPoLo, foruma hoş geldin. Öncelikle iletilerinde her kelimeye büyük harfle başlamazsan seviniriz. Zira hem okuması çok güç oluyor hem de Türkçe'mizi bozuyor.

Bu oyunu Steam üzerinden mi kurdun? Grafik kartı sürücülerin ne alemde? Kartın nedir ve sürücü için herhangi bir şey yaptın mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

MaRCoPoLo

Hoş bulduk. Haklısınız her kelimenin başını büyük başlamama gerek uyarınız için teşekkür ederim. Güzel Türkçe'mizi güzel bir şekilde kullanmamız gerek.

Sorunuma gelirsek, oyunu Steam üzerinden kurdum. Grafik kartına gelince, açıkçası pek bir bilgim yok. Yani NDIVIA olduğunu hatırlıyorum. Bunun dışında ne söylesem yalandır. Acaba sizinle anlık mesajlaşabileceğimiz bir site ya da uygulamaya geçebilmemiz mümkün mü ? Şimdiden ilginizden dolayı teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

heartsmagic

Alıntı yapılan: MaRCoPoLo - 07 Nisan 2013 - 19:08:28
Acaba sizinle anlık mesajlaşabileceğimiz bir site ya da uygulamaya geçebilmemiz mümkün mü ? Şimdiden ilginizden dolayı teşekkür eder iyi forumlar dilerim.

Bu sitenin ve forumun amacı bu zaten. Anlık destek ne yazık ki kendi adıma vermiyorum.
Grafik kartı için:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=33412.0

MaRCoPoLo

muhammed@Muhammed:~$ lspci | grep VGA
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation G92 [GeForce GTS 250] (rev a2)
muhammed@Muhammed:~$ glxinfo | grep render
direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: Gallium 0.4 on NV92
    GL_NV_conditional_render, GL_AMD_conservative_depth,
muhammed@Muhammed:~$ /usr/lib/nux/unity_support_test -p
OpenGL vendor string:   nouveau
OpenGL version string:  3.0 Mesa 9.0.2

Not software rendered:    yes
Not blacklisted:          yes
GLX fbconfig:             yes
GLX texture from pixmap:  yes
GL npot or rect textures: yes
GL vertex program:        yes
GL fragment program:      yes
GL vertex buffer object:  yes
GL framebuffer object:    yes
GL version is 1.4+:       yes

Unity 3D supported:       yes
muhammed@Muhammed:~$ /usr/lib/nux/unity_support_test -p --compiz
OpenGL vendor string:   nouveau
OpenGL version string:  3.0 Mesa 9.0.2

Not software rendered:    yes
Not blacklisted:          yes
GLX fbconfig:             yes
GLX texture from pixmap:  yes
GL npot or rect textures: yes

Compiz supported:         yes
muhammed@Muhammed:~$ jockey-text --list
kmod:nvidia_experimental_304 - Experimental NVIDIA binary Xorg driver, kernel module and VDPAU library (Proprietary, Disabled, Not in use)
kmod:nvidia_experimental_310 - Experimental NVIDIA binary Xorg driver, kernel module and VDPAU library (Proprietary, Disabled, Not in use)
kmod:nvidia_current - NVIDIA binary Xorg driver, kernel module and VDPAU library (Proprietary, Disabled, Not in use)
kmod:nvidia_current_updates - NVIDIA binary Xorg driver, kernel module and VDPAU library (Proprietary, Disabled, Not in use)
muhammed@Muhammed:~$ lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Core Processor DRAM Controller (rev 18)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation Core Processor PCI Express x16 Root Port (rev 18)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset HECI Controller (rev 06)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset USB2 Enhanced Host Controller (rev 06)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset High Definition Audio (rev 06)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 1 (rev 06)
00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 3 (rev 06)
00:1c.4 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 5 (rev 06)
00:1c.5 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 6 (rev 06)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset USB2 Enhanced Host Controller (rev 06)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 PCI Bridge (rev a6)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation 5 Series Chipset LPC Interface Controller (rev 06)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset 6 port SATA AHCI Controller (rev 06)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset SMBus Controller (rev 06)
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation G92 [GeForce GTS 250] (rev a2)
02:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168B PCI Express Gigabit Ethernet controller (rev 03)
muhammed@Muhammed:~$ xrandr

Birde ben bilgisayarı açtığımda ubuntu'nun mor rengi çıkıyor ardından ekrar gidiyor ESC tuşuna basıyorum konsol gibi bir yer geliyor tekrar ESC tuşuna basıyorum " unlocking the disk ' enter passphrase ' " yazısı çıkıyor. Bunada bir bakarsanız çok minnettar olurum.

Benimle aynı sorunu paylaşan birisinden bir fotoğraf.

MaRCoPoLo

Ubuntu Yazılım Merkezi'nde yüklediğim steam nereye kaydoluyor ? Onu Söylerseniz sorunu çözebilirim.

//

Sorun çözülmüştür.

heartsmagic

Çözülen sorun hangisi?

Grafik kartın Nvidia ve şu an açık kaynaklı sürücüleri kullanıyorsun. Eğer Nvidia'nın dağıttığı sürücüleri kurmak istersen Yazılım Kaynakları uygulamasındaki Ek Sürücüler sekmesine bakabilirsin.

MaRCoPoLo

Team Fortress 2 sorununu çözdüm fakat bilgisayar açılışındaki problem hala devam ediyor.

heartsmagic

Diğer sorun için yeni bir başlık açmışsın zaten. Bu başlığı kapatalım: cozuldukonusu