Libreoffice calc te DD/MM/YYYY tarih formatı girilir mi?

Başlatan iskenderc, 05 Nisan 2013 - 17:46:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iskenderc

Merhaba,
Libreoffice calc te DD/MM/YYYY tarih formatı girilebiliyor mu? Ben bulamadım.
Saygılar.
Cemil

if

Araçlar > Seçenekler > LibreOffice Calc > Hesaplamalar > Tarih

iskenderc

iskenderc

conanait

ilgili hücre üzerinde sağ tık>hücreyi biçimlendir>sayı sekmesinde kategoriler>tarih seç> sağ tarafta biçim bölümünde istediğiniz format var görünüyor.

iskenderc

Merhaba,
Libreoffice de dediğiniz yerde sadece MM/DD/YYYY var, DD/MM/YYYY yok. Ancak Openoffice 3.2 aradığımı buldum. Malesef Libreoffice en son sürüm 4.0.2.2 de Amerikan standart takvimine ilaveten yahudi takvimi formatları standart olarak bulunurken DD/MM/YYYY formatı yok. Ancak DD.MM.YYYY formatı sadece Options dan gerekli düzenlemeler yapılarak çıkıyor.  İlgilenen arkadaşlara teşekkürer.
Saygılar

kobzeci

LibreOffice 3.6 sonrasında tarih biçimini revize ettik.

DD/MM/YYYY biçemi ve diğer kullandığımız bütün biçemler Türkçe şemasında bulunmakta.

Dediğiniz MM/DD/YYYY biçemi şema içinde yer almıyor. LibreOffice dil ve birim ayarlarınızın Türkçe olarak seçildiğinden emin misiniz?

Eğer Türkçe seçili ise, bir ekran görüntüsü paylaşabilir misiniz?

https://bugs.freedesktop.org/show_bug.cgi?id=57668

iskenderc

Merhaba
Resim eklemeyi beceremedim. Şöyle anlatayım: Libreoffice 4.0.2.2 kullanıyorum. Türkçe tarih formatını DD/MM/YYYY olarak doğrudan alamıyorum. Tools>options da Türkçe seçimini yaptıktan sonra  bir hücreye tarih girince DD.MM.YYYY formatında veriyor. Ancak format cell de format codu bölümünde DD/MM/YYYY formatını tanımladıktan sonra sonuca varıyorum. Biraz dolaylı oluyor. 3.5 da bunu da başaramamıştım. 4.0.2.2 da başarıyorum. Oysa openoffice 3.2 de format cell dediğiniz zaman format penceresinde DD/MM/YYYY hazır olarak var. Libreofficde Türkçe seçimini yaptıktan sonra sonuca varmak için format cell de yeniden tanımlama yapmak gerekiyor. Oysa format penceresinde hem DD.MM.YYYY hem DD/MM/YYYY olmalıydı diye düşünüyorum. Türkiyede her iki form da kullanılıyor. Mesela Adliyeler DD/MM/YYYY formunu sürekli kullanıyor. Anlatmak istediğim buydu.
Teşekkürler