asus eeepc1015px wrilless bağlantı sorunu ubuntu 10.10

Başlatan ersoymuh, 28 Mart 2013 - 19:41:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ersoymuh

Merhaba
Yaklaşık bir haftadır ubuntu netbook edition 10.10 kullanmaya çalışıyorum ama internet bağlantısı sorunu yaşıyorum forum içerisindeki eee pc başlık altındaki uygulamaları denedim ama hiç bir sorun çözemedim.ubuntu 12.10 kurdum sorunsuz çalışıyor ama netbook sürümünü kullanmak istiyorum.Birazda acemiyim lütfen yardım edermisiniz.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Mart 2013 - 19:43:10

aditional drivers kısmında hiç bir driver ismi görünmüyor denemediğim yöntem kalmadı :( .

heartsmagic

Öncelikle, 10.10 sürümüne destek bitti. Bu nedenle istesen bile verimli kullanamazsın. Bu nedenle 12.10'a geçmen veya yeni çıkacak 13.04'ü beklemen çok daha makul olur. Netbook sürümü dediğin şey muhtemelen Unity ile geliyordur zaten. Şu an Ubuntu da Unity ile beraber geliyor, kısacası benzer bir arayüze sahip. Neden illa Netbook sürümünü kullanmak istediğini söylersen belki farklı öneriler de alabilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ersoymuh

12.10 kullanıyorum sorun yok ama ekrana sığmıyor ve sanki biraz kasıyor gibi tavsiye ettiğiniz suan kurabileceğim bir  sürüm varsa onu kullanırım yeniyim ve gerçekten ubuntu meraklısım 3 günde 4 tane sürüm denedim pardus 2013 te hoşuma gitmedi.Tavsiyelerinize açığım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Mart 2013 - 20:16:46

netbook surumu dediğim ubuntu editional 10.10

heartsmagic

"10.10 editional" diye bir şey yok, sanırım yanlış aktarıyorsun buraya.
12.10 için sorayım, ekrana sığmama dediğin olay nerede oluyor, pencerelerde mi? Grafik kartın nedir, sürücüleri yüklü müdür acaba? Çözünürlük sorunu olabileceği gibi netbooklarda arada rastladığımız sorun da olabilir bu durum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.