WD SmartWare yazlımı ve Linux

Başlatan delicesineseven, 27 Mart 2013 - 20:37:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

delicesineseven

WD Harici diskim var. Bu diskte WD SmartWare adlı bir şifreleme yazılımı var. Yazılımı yükledim, ve diske şifre koydum. windowsta şifreyi girerek disk açılıyor. Ubuntuda ise diskin adı görünüyor. Dosya sistemi>media 'da "my book" olarak görünüyor ama dizin boş. bu konuda bilgisi olan var mı? Bu şifreli diski ubuntuda nasıl kullanırız?

if

@delicesineseven, WD SmartWare uygulaması GNU/Linux'u destekliyor mu?

delicesineseven

Desteklemiyor galiba.
Windows tarafında WD Smartware yazılımı yüklü olmayan sistem ile bilgisayarı açtım. Orada da disk görünmedi. Resimde VCD'den bahsediliyor. Bendeki diskte bu VCD yok. Dolayısıyla açılmıyor.
Bu arada konuyu açtığıma göre harddsiklerdeki donanım tabanlı şifre(hardware encryption) hakkında ne dersiniz. Harici hard disklerde elektronik devre oluyor ve şifreleme burada yapılıyor galiba. Bu durumda disk bir şekilde kutusundan çıkarılırsa şifre devre dışı kalır yanlış mı düşünüyorum.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

krwlng

Bu konu ile ilgili bir kaç site gezdim hatta WD'nin resmi forumlarına baktım cevaplar hep baştan savar bir şekilde verilmiş, Linux sürümü yok zorlamayın denmiş, ilginç bir yaklaşım sergilemişler.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

if

@delicesineseven, dektek yoksa yapabileceğimiz pek bir şey yok maalesef. Wine ile kurmayı deneyebiliriz yalnız. Donanım tabanlı şifreyi ilk kez duyuyorum. O yüzden yorum yapamam.