[Çözüldü] Ubuntu Compiz 12.10 hareketli dock bar

Başlatan erkuttektas, 23 Mart 2013 - 02:05:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

guopx

sudo apt-get install -f çıktısını ver yalnız komut sonrasını onaylama sadece çıktıyı ver.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

erkuttektas

Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı inşa ediliyor.       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti       
Yükseltilen: 0, Yeni Kurulan: 0, Kaldırılacak: 0 ve Yükseltilmeyecek: 0.

çıktı bu üstad.
Fazla birsey istemiyorum, giden yolunu.. kalan yerini bilsin sadece. ~ ;)

guopx

Sistemin şu an güncel mi? Değilse güncelleme yap. Başta paketleri elle kurdun galiba bir karışıklık olmuş gibi.

erkuttektas

güncellemeleri yapmadım daha üstad... şimdi kurayım hepsini restart atıp deneyeyim hemen.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Mart 2013 - 23:48:33

üstad birde şeyi sorarsam çok sevinirim. ben bi rar dosyası indirdim 2.5 mb  cairo duck teması araştırdım yeni dizin aç içine at falan diyorlar onuda yapamadım. o konuda da yardımcı olursan çok sevinirim. şuan güncelleme yapıyorum.

guopx

Dosyayı rardan çıkar sonra ev dizinini aç, CTRL+H yaparak gizli dosya ve klasörleri görüntüle oradan .config/cairo-dock/themes içine at temayı.

erkuttektas

üstad tamam onuda yaptım, eyv sagolasın. sistemi güncelledim + restart attım ccsm hala aynı hiçbir eklenti gelmemiş ne küp ne başka birşey offf :(((

guopx

sudo apt-get install compiz-plugins
Ne diyor yine?

erkuttektas

yaww üstad sen kralsın çok uğraştırdı ama sonunda oldu :) herşey çalışıyor eline koluna sağlık üstadım çok sağolasın vallahi çok teşekkür ederim eyvallah istediğim herşey çalışıyor şu an. 1 tek sorum kaldı bu küp'ün içinde balıklar falan geziyor hareketli olarak onu nasıl yapabilirim :) digerleri calisiyor hep allaha sükür sorunsuz. bunu da ogrenırsem cok ıyı olacak.

guopx

Compiz deneysel eklentileri içinde bahsettiğin cube atlantis eklentisi var ama güncel değil ve paket yok derlemen gerekli. Ayrıca deneysel eklentiler oldukları için compiz'in çökme riski var. Bu riski göze alırım diyorsan:
sudo apt-get install git cd ~/İndirilenler sudo apt-get install compiz-fusion-bcop compiz-dev \build-essential libtool \libglu1-mesa-dev libxss-dev \libcairo2-dev git-core sudo apt-get install compiz-plugins-main-devgit clone git://anongit.compiz.org/users/soreau/scripts cd ~/İndirilenler/scripts ./compiz-addons install all
Kurulum tamamlanınca yeniden başlat.
Eklentilerle oynarken pencere kenarları ve unity giderse endişelenme CTRL + ALT + F1 ile konsola geç kullanıcı adını ve parolanı yaz sonra unityyazıp enter'a bas CTRL + ALT + F7 ile tekrar masaüstüne dön

http://www.youtube.com/watch?v=1ZEGJDpAZ3A

erkuttektas

ÜSTAD EYVALLAH ÇOK TEŞEKKÜR EEDİYORUM ÇOK SAĞOLASIN, MİNNETTARIM GERÇEKTEN TEŞEKKÜR EDERİM :) ELİNE SAĞLIK YARDIMCI OLDUGUN ICIN COK TESKEKURLER. SORUN COZULDU :) bir daha sorun yaşarsam eğer özel mesaj atarım üstad :)

guopx

Önemli değil sorun çözüldüyse ilk iletine çözüldü etiketi koy.

erkuttektas

tamamdır usta, koydum. tekrar eline sağlık çok teşekkür ederim sagolasın :) gorusmek uzere, hoscakal. allaha emanetsin, kib. üstad :)