Ati Mobility 5650 HD Driver Kuramıyorum

Başlatan rancor52, 20 Mart 2013 - 12:06:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rancor52

S.a Forum ubuntu ama bnm backtrackte sıkıntım var.

Backtarck 5 R3 sürümünü kullanıyorum. Bir sürü yapancı kaynaktan felan baktım ama hep olumsuz sonuçlar aldım.
1-http://www.backtrack-linux.org/wiki/index.php/Install_OpenCL Bunu kurdun  Fakat açılışta
X.Org X Server  hatası veriyor  bu kodla tekrar giriş yapıyorum:
cd /etc/X11
mv xorg.conf xorg_conf_bak

Ama ati mobility control centerlar çalışmıyor.

Yeni kurulum yapamıyorum, eskisini kaldırmak lazımmış öle uyarı veriyor
Bu seriyi kuran varsa bi el atsın.

fglrxinfo
X Error of failed request:  BadRequest (invalid request code or no such operation)
  Major opcode of failed request:  135 (GLX)
  Minor opcode of failed request:  19 (X_GLXQueryServerString)
  Serial number of failed request:  12
  Current serial number in output stream:  12

lspci | grep -i vga
02:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc Madison [AMD Radeon HD 5000M Series]

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Mart 2013, 22:32:01

Forumda hiç sağlam Linux cu yok mu yaha şuna bi el atsak boş zamanında. Compiz Görselliğini kullanmak istiyorum. Kemiğe sayandı artık :) Bütün ihtimalleri denedim bişi çıkmadı. 
Ubuntu 11.04 kullanılmaz daha çok geliştirilmesi lazım...

rancor52

Donanım konusunda sağlam bir arkadaş  yok mu buralarda... Bizde compiz kullanabilsek artık.
Ubuntu 11.04 kullanılmaz daha çok geliştirilmesi lazım...

if

@rancor52, forumda arama yaptınız mı?

heartsmagic

Donanımdan da, Linux'tan da anlayan vardır ancak ben sormak istiyorum. Hem Backtrack kullanıp hem de Compiz kullanma isteğin neden? Sorgulamak istemiyorum fakat Compiz vs. istiyorsan daha normal kullanıcılara yönelik olan Ubuntu kurar, sorun yaşamazsan keyfine bakarsın. Backtrack biraz daha işi bilen kullanıcılar için tasarlanmış bir dağıtım ve tutup Compiz diye ısrarcı olmak garip geliyor bana.

Komik diyecektim ancak insanlar yanlış anlıyorlar sonra... Ne bileyim insan iş icabı veya kendisini o konuda eğitmek için ağlar üzerinde deneme yaparken yanarlı dönerli şeyler mi arıyor? Gerçi Compiz sadece o işi de görmüyor, çok faydalı pencere araçları da var ama konu Backtrack olunca insan iki kere düşünüyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.