[Kilitli] İntel yeni işlemcisini duyurdu !

Başlatan MeBuNtU, 02 Mart 2008 - 13:06:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MeBuNtU

İntel yeni 8 çekirdekli işlemcisini resmi olarak duyurdu.Acaba hangi linux dağıtımında bu işlemciyi kullanabilecez?

Kaynak:bilisimruzgari.com

erenali

8 değil 8000 çekirdeği olsa da değişen birşey olmuyor.
1.6 ghz ürettikten sonra üretip çevre kirliliği yapmanın anlamı yok, lanet kapitalizmin derdi para kazanmak gerçi...
ama yakın bir zamanda uyumlu anakart üretimi başlar.
intel kendi anakartlarını üretmiştir, ya da şu an üretme aşamasındadır...

engin1975

Vaybe biz daha çift çekirdeğe geçemedik ah ulan garibanlığın gözü kör olsun

Sypro

sürekli en yeniyi almak sadece masraf.

p4 1.8 ile c1.7 arasındaki 1.3 saniye (max) işlem farkını düşünecek olursak amd ath4200 gibi bir işlemciye sahip iken gidip sırf yeni bi ürün diye 8 çekirdekli işlemci almak çok da akıllıca değil. tüm donanımın etkilenmesinden bahsetmiyorum bile.

en iyi sistem en iyi optimize ettiğin sistemdir görüşünü savunuyorum (yoksa öyle bi görüş ben ortaya atmış olayım şimdi aklıma geldi çünkü neyse).

geçen sene intel c1.7 işlemci, nvidia ti4200 grafik kartı ve 512 ddr ram ile Carbon ve M&M Heroes 5'i 0 (sıfır) lag ile oynadığım düşünülür ise gidip bi Crysis için 1000$ vermek pek de akıllıca gelmiyor açıkçası.
not: 1000$ az para değil:)

falan filan..

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

MagnaCarTA

Merhaba

İntel yanlış hatırlamıyorsam bundan 1.5 yıl önce bir film stüdyosu da 10 çekerdekli işlemcisin deniyordu render yapmak için ve şuan 80 çekerdekli işlemci denemeleri var:)