Digital Fotograf Makinesi Önerileriniz..

Başlatan UBUNTUNA, 30 Eylül 2008 - 12:36:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

UBUNTUNA

Arkadaşlar; Bir adet fotoğraf makinesi almayı düşünüyorum.. Ubuntuyla sorunsuz kullandığınız,Özellikleri iyi bir fotoğraf makinesi var mı? Profesyonel çekim falan değil günlük kullanım için.. 400 YTL limitim var.. Yardımlarınızı bekliyorum..

Sypro

Şu makineyi kullanıyoruz ve gayet memnunuz, tavsiye edebilirim. Tam olarak günlük kullanıma uygun, 7,2mp, 3x optik, 6x digital zoom, fiyat olarak da tek ödemede düşündüğün miktarın tam yarısına gelmesi ilginç:)

Yok, bir kere alcam tam alayım diyorsan, bu makineyi tavsiye ederim şiddetle.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

UBUNTUNA

Alıntı Yaparkadaşlar bişey soracam bu sony s730 da kamea kaydı yaptıktan sonra onu sesli bir şekilde izleyebiliyormuz yoksa bilgisayarda izlemek zorundamıyız

@Sypro makineyi beğendim yalnız bi sitede böyle bir soru sorulmuş ben de merak ettim bunu.. Birde elinde varsa çektiğin bir fotoğraf alabilir miyim zahmet olmazsa.. Bir soru daha Ubuntuda makineyi bağlayınca tanıyor mu yoksa kart okuyucuyu mu takıyorsun sadece...

erginemr

Sypro'nun tavsiye ettiği fortoğraf makinesi ve diğer modeller için kullanıcı yorumlarını hepsiburada.com'dan da inceleyebilirsiniz:
http://www.hepsiburada.com/search.aspx?sText=SONY%20DSC%20S730%20D%c4%b0J%c4%b0TAL%20FOTO%c4%9eRAF%20MAK%c4%b0NES%c4%b0

Ben genelde elektronik bir ürün almadan önce bu sitedeki yorumlara bir göz atarım. (Tabii, Ubuntu hakkindaki sorularınıza buradan yanıt alamazsınız.)

Sypro

Kaydedilen video makinede sesli olarak gösterilmiyor, video var fakat ses yok:)
--
Usb ile bağlayınca "a camera has been detected." diye bir pencere çıkarıyor:) import photos'a basarsan fotoğrafları kopyalamana yardım ediyor, yani evet makineyi bağlayınca tanıyor.
Kart Okuyucu varsa kartı da taktığın anda tanıyor.
--
Örneklere gelince:
Şöyle bir yakın çekim olsun,
[IMG]http://img528.imageshack.us/img528/8746/1000568ma6.th.jpg[/img][IMG]http://img528.imageshack.us/images/thpix.gif[/img]

Şöyle de biraz daha geniş açılı bakalım olaya,
[IMG]http://img528.imageshack.us/img528/2888/1000406vz2.th.jpg[/img][IMG]http://img528.imageshack.us/images/thpix.gif][/img]

İmajların boyutları zaten altlarında yazıyor. Başka soru varsa alayım :)

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

UBUNTUNA

@sypro kardeş çok sağol yardımların için.. Karar verdim hemen siparişi vereceğim teknosadan fiyatına göre oldukça iyi.. ee bi de sony olması avantajı zaten.. Başka soruya gerek yok teşekkürler..

Sypro

Oyy çok büyük bi hata olmuş :)

Şeyda'nın ablasının makine imiş bu, bizim kullandığımız (ki fotoların çekildiği makine de o) Kodak EasyShare C813 'müş. Ona dair de link vereyim, fiyat aynı ama bu 8.2mp onun dışında bağlantı durumları falan yazdığım şekilde.

Yine teknosa : http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=135171322&CS_Category=_DIJITAL_FOTOGRAF_MAKINESI873&CS_Catalog=_FOTOGRAF___VIDEO_KAMERA

UBUNTUNA

Kardeş ben son msjını okumamısm iyiki son anda vazgecmisim.Arkadas almısken sana bitane onereyım dedi bende aldım dediğini ve cok memnunum Samsung NV8 Benim için önemli olan Ubuntu ile sorun yaşamamktı ve istediğim şekilde. Kalitesi de çok iyi.. Ben de bu baslık altında bir öneri yapmıs olayım..

foma

@UBUNTUNA
Sakıncası yoksa Samsung NV8'i kaç liraya aldığını sorabilir miyim?Sadece hepsiburada da bulabildim internette ve bir fiyat araştırması yapıyorum.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

eren

Samsung almayın da ne alırsanız alın. Bir Samsung fotoğraf makinesi aldım tam 6 ay evde ne huzur kaldı ne de bir şey. Kaç dava kaç mahkeme olduğunu ben bile hatırlamıyorum. Samsung ile yaşadıklarımı yazsam herhalde destan olurdu.

Alacaksanız Canon Powershot A590 modelini öneriyorum.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

foma

A590 biraz pahalı kaçıyor bana.Samsun NV8'i inceledim olumsuz bir şeye rastlamadım.Daha iyisini daha ucuza bulursam onu alırım tabi.Araştırıyorum şu an.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

eren

Önemli olan sadece makine almak değil makine de sorun olursa alacağınız servistir. Benim aldığım makine de 8. gününde sorun çıktı ve tam 6 ay tamir edilmesi ve tamir olamıyorsa değiştirilmesi için uğraştım. Samsung daha 8 günlük makinenin objektifinde ölü piksel olmasına rağmen öğle kullanın diye diretti. 8 tane ölü piksel oluştu ve Samsung davalık olmadan konuyla ilgilenmedi bile. Yaşadıklarımı bir ben bir Allah biliyor. Makine 300 YTL benim bu iş işin çözülmesi için harcadığım para en az 600 YTL. Pes etmedim cebimden çok para çıktı, huzurum kaçtı çok uğraştım ama koskoca Samsung firmasını adalet önünde yendim.

Bilgisayar sektöründen geldiğim için servisler ile de neredeyse ahbap oldum. Samsung arızalı makineler için servislere olmuyor deyip geri verdiriyor. Bir daha bedava verseler Samsung ürünü almam.

A590 ayrıca 290 YTL civarında. Yalçınlarda %10 peşin indirimi de mevcut.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

erginemr

İlginç... Zira tam tersi ben de Samsung teknik servisinden çok memnun kalmıştım.

17" CRT düz ekran monitörüm bozulmuştu; içinden yanık kokuları geliyordu. Samsung servisini aradım. Kargo ile evden teslim aldılar, hiç bir problem çıkarmadan arızalı parçayı değiştirip, yine kargo ile eve teslim ettiler. Servis kalitelerine hayran kalmıştım.

Ama şimdi sen böyle söyleyince, demek o kadar da iyi değillermiş diyorum.  ::)

WarGasm

Simdiye kadar bayagi Samsung ile vakit gecirmis biri olarak problem yasamadigimdan tam anlami ile servis ile bir problem yasamadim veya bir getirisini de goremedim ancak, bir arkadasim da mp3 playerindan ayni sekilde dert yaniyordu. 3 gun bende 2 hafta serviste seklinde. Bu Samsung ile degil de ithalatci firma ile alakali. Kont cok problem cikariyor diyorlardi ve bildigim kadari ile dijital fotograf makineleri ithalatcisi kont olmasi gerekli. Buna dikkat etmek onemli diye dusunuyorum. Teknik servis bakimindan markayi direk suclamak bence biraz agir oluyor. Ki ulkemizde cogu teknik servislerde ayni sekilde. Casper teknik serviste calisan bir arkadasimin anlattiklarini paylassam casperi lanetleme ihtiyaci hissedersiniz. Bu tamamen bizim insanimizla alakali bir durum bence.

hikmet Murat

Elimde bir kaç değişik fotoğraf makinesi vardı.Hepsi uyumluydu.Kısacası Ubuntunun uyum sağlamayacağı fotoğraf makinesi olacağını düşünmüyorum.

UBUNTUNA

Alıntı yapılan: foma - 06 Ekim 2008 - 02:02:38
@UBUNTUNA
Sakıncası yoksa Samsung NV8'i kaç liraya aldığını sorabilir miyim?Sadece hepsiburada da bulabildim internette ve bir fiyat araştırması yapıyorum.

Kardeşim ben de çok araştırdım şuan en ucuz hepsiburada.com da.. Ayrıca hepsiburada'dan daha önceki alışverişlerde de hiç pişman olmadım.Birkere ürün geri gönderdiğimde sapasağlam geldi.Yani sizin yerinize işlemi yapıyolar garantiyle ilgili.Alette çok iyi istediğimin çok üzerinde bir alet.Tabii tercih sana kalmış..

eren

Fotoğraf makinelerine Kont, diğer elektronik grubuna Anadolu Elektronik bakıyor ve ikisi de birbirinden beter.

Ben direk markayı suçluyorum hatta evime bir daha Samsung ürünü asla sokmam. Çünkü konuyu Samsung'un yurt dışındaki merkezine de ilettim ve orayla da telefon görüşmeleri yaptık. Konuyla ilgilenmediler ve yerel Samsung Türkiye ile görüşmemi söylediler. Yerel Samsung Türkiye ise ithalatçı firmayla anlaşmaları olduğunu bu konular için onlarla görüşmemi bildirdiler. Bu iş için Kont'un merkezine (Orhanlı / Tuzla) bile gittim.

Markayı suçlamamdaki 2. neden şu. Türkiye piyasasına sorunlu ürünleri yolluyorlar. Bu sorunlu ürünlerdeki sorunu müşteri fark etiğinde ve müşteri sorunu bildirdiğinde bir şey değişmiyor. Bana servisler aynen şöyle dediler; "Bize aynı şekilde makineyi geri verin ve bu makineler böyle diye tüketiciye bildirin." diye söylediler.

Kısacası makinelerin sorunlu olduğunu biliyorlar ama değişime yanaşmıyorlar. Benim gibi Hukuk ile arası iye olanlar, ya da Hukuk okuyanlar bu işleri takip ediyor ve dava açıp hakkını alıyor.

Lafı fazla uzatmak istemiyorum eğer bana inanıyor ve güveniyorsanız bu firmanın ürünlerini almayın diyorum. Almak isteyen varsa alabilir. Ben burada başımdan geçenleri yazdım daha da ne sorun yaşayan insanlara ulaştım (Şikayet Var sağ olsun) bu kadar soruna rağmen alıyorsanız benim için paranızla riske giriyorsunuz. Uyarması benden karar vermesi sizden.

AbkHaZiaN

@Erene katılıyorum konu biraz eski ama yine belki bir gün okuyan olr diye yazıyorum servis yönünden çok kötü neolsa kullanıcı hatası Basit bir örnek makinanın zoom düğmesinin altında bir şey vardı tam temas etmesi için o yerinden kaymış servise götürdüm kullanıcı hatası düğmeye hatalı basmışmıssınız dediler Normal bir şekilde bastığımız düğmeye nasıl hatalı basıyoruz anlayamadım. Şu an Jcv everio s GZ-MS90 kullanıyorum oldukça memnunum makinadan asıl işi video fakat fotoğraf boyutu küçük olsada kaliteli çekiyor.

eren

Sony Alpha DSLR-A100 kullanıyorum artık ben. Tavsiye edebileceğim mükemmel bir makine. Artık A-200 çıktı onuda alabilirsiniz. Fiyatı biraz tuzlu ama artık profesyonel olduğunuzu düşünüyorsanız bu makineyi alabilirsiniz. Ben DSLR makine almadan önce 4 sene normal bir makine kullandım ardından 6 ay eğitim aldım ve son olarak bu makineyi aldım.

Eğer tam profesyonel değilseniz otomatik çekim özelliği de olan Sony A-50 alabilirsiniz.

Samsung mu? Evimize bir daha Samsung markalı ürün giremez. :)

FıratikUS

Canon dslr almayı düşünenlere derimki mümkün mertebe 3haneli modellerden(ve canon1000d dahil)uzak durmaya çalışın.
özellikle 450d ve 500d.Mantıken bu makinalar yarı amatör sınıfına giriyor ve aldıkdan enaz1sene sonra anlıyorsunuz durumu.
Bu makinayı alan demekki ileri amator/profosyanel fotoğrafcılıkla yakın ilgili.En azından fiat farkı açısından 2haneli canon alın derim.Deklanşör sesinden bile anlarsınız demek istediğimi...
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

coni

Bende Samsung dvd rw almıştım bir yıl sonra bir dvd yazdırayım dedim birde baktım bozuk hatalı yazıyor. Sonra servise verdim 1 ay sorna yenisi geldi oda bozuk sonra bende kontun yerine gittim değiştirdiler ama yine bozuk lanet olsun dedim bıraktım bende.

Ayrıca hp den uzak durun derim kesinlikle yaklaşmayın @wiper dediği gibi Türkiye ye 2. kalite ürün yolluyorlar bunun gibi firmalar.

badhero

Teknoloji işi şans işi. Bende Samsung var, oldukça eski olmasına rağmen (2-3 yıllık) yeni çıkan kameralara göre resimler daha canlı daha güzel çıkıyor. Arkadaşımda vardı aynısı bozulmuştu. Sen onu seversen o da seni sever :P