Ubuntu üzerindeki yazıcıya baglanırken "Kimlik Doğrulaması" istiyor

Başlatan ismailt, 14 Mart 2013 - 18:26:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ismailt

Merhaba arkadaşlar,

Ubuntu 11.10 yüklü bir makinada kurulu olan yazıcıya bağlanırken "Kimlik Doğrulaması" için kullanıcı adı ve sifre istiyor sistem k.adı ve sifresini giriyorum fakat kabul etmiyor. Başka ubuntu yüklü makinalar "Kimlik Doğrulaması" gibi şeylere takılmadan direk bağlantı kurup çıkış alabiliyor diğer makinalarada sorunsuz bir şekilde 11.10'u kurup direk yazıcıya bağladım böyle bir sorunla karşılaşmadım. Sizce sorun nerede arkadaşlar.

Şimdiden Teşekkürler..

heartsmagic

Uzak bir makinedeki yazıcıya bağlanmaya çalışıyorsun yani? Kimlik denetimi için ek bir şey yapılmış olmasın paylaşım için?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ismailt

evet, yalnız kimlik denetimi için hiç * bir şey yapmadım.kısacası ubuntu 11.10'u makinaya kurup hemen ardından ağdaki diğer bir ubuntu 11.10 yüklü makinın yazıcısına baglanıp çıkış almak istedim ve kimlik doğrulaması sorunuyla karşılaştım.

bu kimlik doğrulamasını iptal etmek için bir şey yapılabilirmi yoksa devamlı k.adı ve şifre girmekmi gerekecek. k.adını ve sifreyide kabul etmiyor. ne yapacağımı bilmiyorum sistemi silip en baştanmı yüklemeliyim.

Başka bir bilgisayardan yazdırmak istediğimde alttaki mesajı vermekte.

Yazıcı Durumu:      Boşta - Tree connect failed (NT_STATUS_ACCESS_DENIED)

Teşekkürler destekleriniz için..

if

@ismailt, bağlanmaya çalıştığınız bilgisayarda güvenlik duvarı çalışıyor mu? /etc/samba/smb.conf içeriği nedir?