Ubuntu GNOME Remix resmi dağıtımlar arasına kabul edildi

Başlatan acer, 11 Mart 2013 - 18:07:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

acer

Ubuntunun yeni bir resmi dağıtımı daha çıkmış*. Gnome masa üstü ortamı ön tanımlı. Adres http://gnomebuntu.org/

*Kaynak: http://www.omgubuntu.co.uk/2013/03/its-official-ubuntu-gnome-remix-joins-the-ubuntu-family

freeman

Ubuntu zaten GnOME öntanımlı gelmiyor mu?
Ne farkı var acaba?
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

matrax_41

GNOMEbuntu yeni bir dağıtım değil. 12.10 sürümünde Ubuntu Gnome Remix olarak çıkan dağıtım resmi sürümlerden oldu ve adı değişti.

@KaganIsmail, farkı Gnome'un kendi kabuğu olan Gnome Shell ile gelmesi ve ön tanımlı olarak daha çok Gnome tabanlı uygulamanın olması.

freeman

@matrax_41;
Anladım. Teşekkür ederim
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

UBUNTUNA

"Coming soon" diyor.çıkmadı mı henüz ?

matrax_41

12.10 sürümü var zaten. 13.04 sürümü de Ubuntu ile birlikte çıkacak. "Coming soon" internet sitesi için.

KemalALKIN

www.tckemal.ist

heartsmagic

Konuyla ilgili düzeltmeler yapılmış zaten, ben de başlığı düzenledim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

acer

Alıntı yapılan: heartsmagic - 12 Mart 2013 - 16:02:51
Konuyla ilgili düzeltmeler yapılmış zaten, ben de başlığı düzenledim.
Eyvallah. Biraz acemiyiz :)

burak öztürk

Ubuntu 13.04, Nvidia sürücüsüyle geliyor,(Nvidia 304 sürücüsü) acaba Gnomebuntu da bu sürücü mevcut olacak mı?

marjinal1st

Alıntı yapılan: burak öztürk - 06 Nisan 2013 - 19:21:55
Ubuntu 13.04, Nvidia sürücüsüyle geliyor,(Nvidia 304 sürücüsü) acaba Gnomebuntu da bu sürücü mevcut olacak mı?

Büyük ihtimalle öyle olur. Zira Gnome Remix sadece masaüstü sisteminin değiştirilmiş hali o kadar.
Bugün özgür yazılım için ne yaptın? :)

burak öztürk

13,04 ile birlikte çıkacak olan Edubuntu sürümünde bu sürücüyü göremediğim için sormuştum, bilemiyorum belki onda da gelecektir, ufaklığın bilgisayarına Edubuntu kurmayı düşünüyoruz da. Teşekkür ederim,

acer

İnşallah 13.04 ile gnomebuntuyu ben de kullanacağım.