Kullandığınız DNS Sunucu Adresleri

Başlatan eren, 30 Eylül 2008 - 02:09:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

reise

hocam bence de en işe yarar baş ağrıtmayacak google dns leri işinize yarar     8)

umurcan

156.154.70.22
156.154.71.22

Ben bunu kullanıyorum şimdiye kadar hiç arıza çıkartmadı bana. Google'ın kendi DNSleri hiç bi işe yaramadı bende :D O değilde Chrome tarayıcısının eklentilerinin olduğu siteyi engellemek ne mantıktır çözebilmiş değilim

canosayan

Alıntı yapılan: umurcan - 05 Haziran 2010 - 22:33:15
156.154.70.22
156.154.71.22

Ben bunu kullanıyorum şimdiye kadar hiç arıza çıkartmadı bana. Google'ın kendi DNSleri hiç bi işe yaramadı bende :D O değilde Chrome tarayıcısının eklentilerinin olduğu siteyi engellemek ne mantıktır çözebilmiş değilim
şöyle ki. şimdi devlet bizim forumun olduğu sunucuyu engellerse, wiki, anasayfa ve gezegende gider.
Chmod bizim işimiz.

umurcan

O zaman google dendiği üzere youtube'u kapatma sırasında kazara kapanmadı da bilerek mi kapatıldı ? Çünkü mantıklı olan youtube ve google gibi iki devin ayrı sunucularda çalışmasıdır (tabi ikisi de aynı sunucudaysa başka)

Sherlock Holmes

Şu an için,
DNS Advantage
Alıntı Yap156.154.70.1
156.154.71.1

such

OpenDNS ailelerin küçük çocuklarını çevrimiçi bazı tehlikelerden korumasına yardımcı olacak kolay bir çözüm getirmiş, OpenDNS FamilyShield Amaç ise kurulum gerektirmeden, basit bir şekilde kullanabilmek.

Alıntı Yap
http://www.opendns.com/familyshield/]OpenDNS FamilyShield

What does FamilyShield block?

Adult websites that are unsuitable for kids
Proxy and anonymizer sites commonly used by savvy kids to bypass traditional Web filters
Phishing sites that aim to trick you into handing over personal or financial information
Some virus-spreading malware websites

FamilyShield neleri engeller?

• Çocuklar için zararlı olabilecek yetişkin (a d u l t) içerikli websiteleri
  • Proxy (vekil sunucu) ve anonim olmanıza yardımcı olabilecek websiteleri, ki çocuklar bunları filtre vb aşmak için kullanamasın diye
  • Phishing (oltalama) siteleri, (kişisel ve finansal bilgilerinizi çalmak ve kötüye kullanmak için bir kandırma girişimi yöntemi)
  • Virüs ve zararlı yazılım (malware) yaydığı bilinen siteler

Kullanmak için yapmanız gereken farklı bir şey yok. OpenDNS FamilyShild DNS olarak ayarlamanız yeterli.

OpenDNS FamilyShield DNS adresleri
208.67.222.123
208.67.220.123

DNS ayarladıktan sonra test etmek için https://store.opendns.com/familyshield/welcome/ bu siteye girip kontrol edebilirsiniz.

Bu mesajı yazmamdaki amaç; hiç anlamayan ama böyle bir şeye ihtiyacı olabilecekleri düşünerek yazdım, yoksa işi bilen zaten biliyor Arif'e tarif gerekmez ;)

Magic Ubuntu

Ben de Smart Safe DNS'leri vereyim;

54.85.9.10
54.85.12.30

Atamertes

Kaç yıl olmuş hala yutuba giricez diye uğraşıyoruz.

NortonDNS:
198.153.192.1
198.153.194.1
Oyun bölümünde windows tabanlı oyun haberi paylaştığım için ceza almışım.
Ya cezayı verenlerin wine diye bir uygulamadan haberi yok ya da oyun bölümündeki diğer konulara hiç bakmıyorlar.
Saygısızlık yapmayı da yapılmasını da sevmem, yakıştıramadım.