[Çözüldü] Sayı üstüne değer yazma

Başlatan AzerRail, 05 Mart 2013 - 07:53:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AzerRail

Formül kısmında;

x^{+} gibi bir değer yazmak istiyorum ancak, {+} ve {-} yazdığım değeri, işlem sanıp düzgün görüntelemiyor.

Bu yerlikte yazınca sıkıntı olmuyor örneğin: http://www.codecogs.com/latex/eqneditor.php

Şimdi, tam olarak nasıl yazmalıyım?

if

@AzerRail, x² gibi bir şey mi yazmak istiyorsunuz?

AzerRail

Evet, o tarz yazmak istiyorum. Ancak sorun, rakam üstünde sayı, işlem eklemekte değil, artı ve ya eksi işaretlerinden birini kondurmakta sorun yaşıyorum.

Nold

@AzerRail

Böyle bir şey mi yapmak istiyorsunuz?

Not: Sanırım siz sadece mesela örnekte olduğu gibi -10 değil de sadece eksi işareti mi, koymak istiyorsunuz?
Eğer bunu istiyorsanız bence düzgün görüntülenmemesi normaldir ne de olsa mantıklı değil. Verdiğiniz bağlantıda denedim ve düzgün görüntüledi ama yazdığım gibi normalde böyle kullanılması pek normal değil ve sanırım o yüzden de Openoffice Math ile olmuyor, yani adamlar mantıklı olmamasından dolayı sanırım bunu opsiyon olarak programa entegre etmemişler.

AzerRail

O günler sorunu kendimce çözmüştüm, ancak buraya yazmamışım, sorun yaşayanlar için yazayım.

- yada + işaretini sayı ile birlikte yazıp, daha sonra sayıyı beyaz renk ile görünmez yapmıştım. :)