Windows 8 yüklü bilgisayarda ubuntu kurma sorunu

Başlatan megamorph, 04 Mart 2013 - 15:52:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

megamorph

Arkadaşlar bilgisayarda windows 8 yüklü.Diski bölüm ubuntu için 40gb lık bir bölüm oluşturdum.ardından ubuntu 12.10 64 bit sürümünü indirdim.md5 kontrol ettim dogru.sonra onu universal .... adını unuttugum bir programla (penguen vardı sag üstte bilirsiniz.) flash diske çektim.Başlangıcı flash disk yaptım.Buralarda problem yok.

Bilgisayarı resetliyorum.En alttaki mutlu , özgür adam karikatüründen sonra yaklaşık 800x600 çözünürlügünde yazılar akıyor yükleme başlıyor anlıyorum.lakin çözünürlük bir anda 1366x768 oluyor ve donuyor.15dk bekledim hiçbir kıpırdama olmadı.Zaten en alttaki imleçte donmuş haldeydi.

Bilgisayar açıkken Flashdan wubi.exe yi çalıştırmak suretiyle yükleyeyim dedim yine aynı sorunla karşılaştım.

bilgisayarım bu : http://www.pclabs.com.tr/forum/topic/119870-acer-aspire-5750g-2433g50mnkk-kullanici-gozuyle/

tam bu videonun 06:44 'deki yerde donuyor arkadaşlar. http://www.youtube.com/watch?v=RghpdQH1bpo

bi kaç araştırma yaptım.bilgisayarda hem intel hem nvidia ekran kartı oldugundan olabilir diyolar.Yalnız eğer çözüm bu şekildeyse , benim sürekli olarak visual studio 2012'yi ve sony vegas gibi ağır programları kullanmam gerek.Bunun için nvidia ekran kartınada ihtiyacım var.Onu devre dışı bırakmadan bu kurulumu yapamayacakmıyım ?

şimdiden teşekkürler.

auroraborealis

Ayni bilgisayara sahibiz. Bu bilgisayar degistirilebilir ekran karti teknolojisini kullaniyor.

Bu sorunu asip kurulum icin Bios'tan Graphic Mode'u Swicthable'dan Integrated moduna alman lazim.

Kurulumu yapiktan sonra ekran karti icin suruculeri yukleyeceksin ardindan forumdan arastirirsan Nvidia Optimus Teknolojisi adinda bir konu var, oradaki yuklemeleri yaptiktan sonra bios ayarini eksi haline getirip istedigin uygulamalari calistirabileceksin.

megamorph

auroraborealis

Hadi bakalim. :) Sikinti olursa yardimci olmaya calisirim.