Ubuntu 12.10 Yükleme Sonrası Aşırı Kasılma [32 & 64 Bit]

Başlatan #blue, 28 Şubat 2013 - 12:15:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

#blue

Ubuntu 12.10 kurdum notebook'a fakat giriş ekranı gelirken renklerde birkaç saniyelik bir karışma görünüyor ve sonrasında oturum açma ekranı geliyor.Fakat kullanıcı adı ve şifremi girdikten sonra bilgisayarda aşırı bir yavaşlık kasılma takılma sözkonusu. Uçbirim yazmak isterken dahi menü ekranında harfler bastıktan birkaç saniye sonra teker teker geliyor.Ev dizinine veya herhangi bir program açmaya kalktığımda yavaş yavaş ve saniyeler sonra menü gelmeye başlıyor.32 ve 64 bit her ikisinide denedim her ikisinde de aynı sorunla karşılaştım.Sebebi ne olabilir ?

baranbarlas

kardesim sistemin özellillerini yazabilirmisin ve nasil kurulum yaptin

#blue

intel core i5 2410m işlemci +( intel hd graphics 3000 )- nvidia geforce gt 520m 1gb ekran kartı - 6 gb ram - 500 gb hdd
usb üzerinden kurulum yaptım.kurulumda sorun yoktu

heartsmagic

Makinenin marka ve modeli nedir?
Ayrıca sisteminde Optimus var, forumdaki konulara bakabilirsin. Çift kartın olduğu için bumblebee kurulumu yapman gerekiyor.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

#blue

LG A520 K.AC5RT .. bumblebee kurulumunu daha sonra yapıcam fakat daha önce 12.04 kurduğumda böyle bir sorun yoktu. 12.10 sürümünde dediğim gibi aşırı derecede kasılmalar yavaş yavaş menü gelişleri vs.. yani işlem yapılamayacak durumda..asıl amacım nvidia ekran kartımı kullanmak değil

heartsmagic

Marka/model üzerinden bir şey çıkartamadım. Grafik kartı önceliğin olmayabilir ancak belki bu işi de sürücüler çözer.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.