IDM'de Firedox ve Chrome Eklentisi Varmı

Başlatan SrdrKcmz, 25 Şubat 2013 - 13:05:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SrdrKcmz

FlashGet'i wine'den Firefox'da gösterebiliyorduk. Yani FlashGot eklentisinde FlashGet çıkıyordu. Peki IDM'de de böyle yapabilir miyiz? Wine ile kurulan IDM'yi FlashGot'da gösterebilme olanağımız var mı? Chrome de gösterme şansımız var mı?

KemalALKIN

Önce tarayıcıyı kur sonra idm programını kur otomatik olarak eklemiş olur. Firefox ile daha iyi çalışır otomatik ekler sonra firefox açınca onayla yaparsın ve tamamdır... Chrome için ise bir sayfa verir oradan anlatır ve eklentiler kısmına sürüklersin o .crx uzantılı chrome eklentisini ekle dersin iş tamam :D.
www.tckemal.ist

SrdrKcmz

Bu anlattıkların Windows için geçerli galiba. Linux için değil yanılmıyorsam. Çünkü dediklerini windows ile yapılıyor. Wine ile kurulum yapılan IDM için geçerli değil.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: SrdrKcmz - 25 Şubat 2013 - 18:34:35
Bu anlattıkların Windows için geçerli galiba. Linux için değil yanılmıyorsam. Çünkü dediklerini windows ile yapılıyor. Wine ile kurulum yapılan IDM için geçerli değil.
Dostum zaten windows harici ortamda idm programını sadece wine ile deneyebileceğinden dolayı bende wine ile kurduğun firefox + idm için anlattım doğal olarak. Yoksa sen wine ile olan idm ile linux ortamındaki tarayıcıyı birleştirmeyi mi planladın ? Eğer öyleyse imkansız...
www.tckemal.ist

SrdrKcmz

Aslında demek istedim şuydu. Firefox'da about:config dediğimizde ayarlardan FlashGot ve Wine yi bulduğumuzda Wine ile yüklemiş olduğumuz FlashGet'i çok rahat tanıtabiliyorduk. Eklenti gibi görüyordu. Bu IDM içinde geçerli mi. Fakat bu Chrome'da var mı diye sordum. Yani bir iki ufak ayarlamalarla IDM veya FlashGet'i gösterebilir miyiz?

KemalALKIN

Alıntı yapılan: SrdrKcmz - 27 Şubat 2013 - 11:32:13
Aslında demek istedim şuydu. Firefox'da about:config dediğimizde ayarlardan FlashGot ve Wine yi bulduğumuzda Wine ile yüklemiş olduğumuz FlashGet'i çok rahat tanıtabiliyorduk. Eklenti gibi görüyordu. Bu IDM içinde geçerli mi. Fakat bu Chrome'da var mı diye sordum. Yani bir iki ufak ayarlamalarla IDM veya FlashGet'i gösterebilir miyiz?

O şekilde hiç denemedim dostum. Ancak wine ayrı dünya native/doğal ortam ayır bana göre :). Senin gibi denemedim o olayı :).
www.tckemal.ist