Linux için en iyi indirme yöneticilerinden biri: flareGet

Başlatan decent, 25 Şubat 2013 - 05:20:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

decent

Özellikle Windows kullanıcılarının iyi bildiği bir yazılım vardır: Internet Download Manager (IDM). Linux dağıtımlarında bu alanda bir yazılımın eksikliği hep hissedilmiş olacak ki bir geliştirici flareGet isimli bir uygulamayı Linux kullanıcılarının beğenisine sunmuş.

flareGet Nedir ?
Linux için tam özellikli, gelişmiş, çoklu iş parçacıkları ve çok kademeli indirmeyi destekleyen modern bir  indirme yöneticisi ve hızlandırıcısıdır.  Kesinlikle ücretsizdir. Yazılım Creative Commons Attribution Non-Commercial License V3.0 lisansı altındadır.

İnanılmaz Hızlı İndirmeler!
flareGet indirmeleri hızlandırmak için güçlü bir dinamik dosya bölümleme algoritması kullanır.
İndirme işlemi , indirme hızını artırmak için bölümlere ayrılır. Dinamik dosya bölümlemeye ek olarak, her parçacığı altı defaya kadar daha fazla hızlandırabilecek olan http-küme yöntemini kullanır. İndirmenin otomatik bölümlendirilmesi,  hızın işlem sonuna kadar sürmesini sağlamaktadır..

Kesinlikle Ücretsiz ve % 100 Temiz!
Yazılım kesinlikle ücretsizdir ve öyle kalacaktır, herhangi bir reklam yazılımı veya zararlı yazılım içermemektedir.
Kolay kurulum sağlayan debian ve rpm biçiminde derlenmiş ikili dosyalar indirmek için hazırdır.

Not:
Tarayıcı bütünleşme eklentisi ücretlidir. http://www.flareget.com/browser-integration-2/

Çoklu- Protokol Desteği
flareGet indirmelerde  HTTP, HTTPS ve FTP protokollerini destekler.
Aynı zamanda metalinks desteği sunmaktadır.

Akıllı Dosya Yönetimi
flareGet dosyalarınızın uzantılarına bakarak kategorilere ayırmayı sağlayan akıllı dosya yönetimini kullanır.
Tüm indirmeler kategorilerine göre farklı dizinler altında yer alacak şekilde gruplandırılmaktadır.

Desteklenen Linux Dağıtımları
Debian ve RPM tabanlı tüm Linux dağıtımları hem 32 bit, hem 64 bit olarak desteklenmektedir. Desteklenen  Linux dağıtımları arasında Ubuntu, Fedora, Mandriva, OpenSuse, LinuxMint ve daha birçok dağıtımı sıralayabiliriz.

Öne Çıkan Özellikleri:
http://www.flareget.net16.net/features/ bağlantısında  görüleceği gibi yazılım birçok açıdan öne çıkan modern özelliklere sahiptir.
İndirme sınırlandırması, flash video indirme, gelişmiş tarayıcı bütünleşmesi, pano izlemesi, desteklenen siteler için devam ettirilebilen indirmeler, akıllı zamanlama, metin-html dosyasından içeri alınan toplu indirme işlemleri, çoklu dil desteği ve daha fazlası...

Nasıl Yüklenir?

Sisteminizde daha önceden yüklenmiş eski sürüm varsa kaldırın:
sudo apt-get remove flareget*

Aşağıdaki bağlantıdan flareget_?.?-?(stable)_deb_rpm.tar.gz dosyasını indirin.
http://flareget.com/download

İndirme bağlantısından indirdiğiniz arşiv dosyasını bir dizine çıkarın.
Dizin içerisindeki debs alt dizininden sisteminize uygun 32 bit veya 64 bit .deb paketini, Yazılım Merkezi veya gdebi aracılığı ile yükleyebilirsiniz.

* Sisteminizin mimarisini öğrenmek için uçbirimden aşağıdaki komutun çıktısına bakabilirsiniz:
uname -imp

https://apps.ubuntu.com/cat/applications/flareget/
http://flareget.com

SUDO Dergisinin 50. sayısından alınmıştır.
Bu anlatım, yazılımın kapanan eski sitesi ve yeniliklere göre tekrar düzenlenmiştir.

ovural43

downthemall var firefox eklentisi .. yillardır bunu kullanıyorum ..

SrdrKcmz

Eklenti kısmı paralı olması kötü olmuş. FlashGet'i wine'den Firefox'da gösterebiliyorduk. Yani FlashGot eklentisinde FlashGet çıkıyordu. Peki IDM'de de böyle yapabilir miyiz? Wine ile kurulan IDM'yi FlashGot'da gösterebilme olnağımız var mı?

decent

@SrdrKcmz,
Wine bölümü altından IDM-Wine hakkında yeni bir konu açmak daha uygun olacaktır.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?board=210.0

zembela

Paylaşım için teşkkürler :)

Fakat Jdownloader varken bunlara gerek yok. Her türlü Jdownloader tüm download managerlardan başarılıdır ;)

if

@zembela, gerek olup omadığına siz karar veremezsiniz. Jdownloader dışında başka bir indirme yöneticisinin geliştirilme ve kullanılma özgürlüğüne ket vuramazsınız. Ayrıca konumuz hangi indirme yöneticisinin daha başarılı olduğunun tartışıldığı bir konu değil.

tefoski

- Ben mi yanlış yaptım,
- 1.6 GB .iso kalıbın 1.55 GB ını indirdi,gerisini indirmedi,
- videoların % 95 ini indiriyor diğeri YOK,
- ingilizcede bilmiyorumda,
- Para ister herhalde devamını indirmek için ...

- Sonuç : Ben bilgisayarımdan sildim ... DUYURURUM. 

BirDost

UBUNTUNA

...

heartsmagic

Alıntı yapılan: UBUNTUNA - 22 Mart 2013 - 17:04:58
Bugüne kadar Linux'un hep kanayan yarası olmuştur bir download yöneticisi. Özellikle dosya upload sitelerinde premium kullananlar bilirler. Jdownloader gibi hantal bir çözüm vardır ama o da sık sık kopmalar yaşar ve hızı tam kullanamaz. flareget bir devrimdir bu noktada. Bu konuda çok sancılar çekmiş biri olarak söylüyorum. Kesinlikle bir idm alternatifi üstelik ücretsiz. Flashgot ile firefox ile bütünleşmeyi sağlayın ve süper hızda indirmenin keyfine varın...

Hani konu çok dağılmasın isterim ancak olumsuz önerilerin yanında önemlileri de olmalı. JDownloader'ı uzunca bir süre kullanmışlığım vardır. Bir miktar ağır olabilir fakat Linux üzerinde başka yerlerdeki kadar hantal değildir. Kaldı ki kopma vs. sorunu, hele de yavaş indirme sorunu hiç yaşamadım. Ufak tefek sorunları olabilir ancak birçok uygulamada bunlar vardır. Olumlu bir öneri yapmak için konuşuyorum, tartışma için değil.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

furkankalkan

Programı denemediğim için yorum yapamayacağım fakat bu türlü işler için hep axel kullanıyorum, Neredeyse IDM kadar hızlı indiriyor ve konsoldan çalışması da çabası. Daha ayrıntı isteyen bir işim olursa (mesela belirli bir dizini indirme, tüm siteyi indirme,filtreli indirme vs.) wget işimi görüyor. Videolar için de firefox eklentileri gayet iyi bence.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

zembela

Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Mart 2013 - 17:45:46
Bugüne kadar Linux'un hep kanayan yarası olmuştur bir download yöneticisi. Özellikle dosya upload sitelerinde premium kullananlar bilirler. Jdownloader gibi hantal bir çözüm vardır ama o da sık sık kopmalar yaşar ve hızı tam kullanamaz. flareget bir devrimdir bu noktada. Bu konuda çok sancılar çekmiş biri olarak söylüyorum. Kesinlikle bir idm alternatifi üstelik ücretsiz. Flashgot ile firefox ile bütünleşmeyi sağlayın ve süper hızda indirmenin keyfine varın...

Hani konu çok dağılmasın isterim ancak olumsuz önerilerin yanında önemlileri de olmalı. JDownloader'ı uzunca bir süre kullanmışlığım vardır. Bir miktar ağır olabilir fakat Linux üzerinde başka yerlerdeki kadar hantal değildir. Kaldı ki kopma vs. sorunu, hele de yavaş indirme sorunu hiç yaşamadım. Ufak tefek sorunları olabilir ancak birçok uygulamada bunlar vardır. Olumlu bir öneri yapmak için konuşuyorum, tartışma için değil.

Kesinlikle katılıyorum. Jdownloaderı bildim bileli kullanıyorum ne windowsta ne de linuxta kopma yavaşlama gibi bir sorun yaşamadım. 20 parçaya bölüp indirdiğim dosyalarda gram sorun yaşamıyorum. Jdownloader çok fazlasıyla diğer ürünlerden üstün. Flashget hikaye. Sadece Jdownloader bir download managere göre hantal. Fakat tüm platformlarda sorunsuz çalışabilecek (GUI kütüphaneleri ile) sadece Java var. Doğal olarak Java kullanılmak zorunda kalınmış. Bu da hantallığın tek sebebi.

UBUNTUNA

Alıntı yapılan: zembela - 23 Mart 2013 - 23:20:59

Kesinlikle katılıyorum. Jdownloaderı bildim bileli kullanıyorum ne windowsta ne de linuxta kopma yavaşlama gibi bir sorun yaşamadım. 20 parçaya bölüp indirdiğim dosyalarda gram sorun yaşamıyorum. Jdownloader çok fazlasıyla diğer ürünlerden üstün. Flashget hikaye. Sadece Jdownloader bir download managere göre hantal. Fakat tüm platformlarda sorunsuz çalışabilecek (GUI kütüphaneleri ile) sadece Java var. Doğal olarak Java kullanılmak zorunda kalınmış. Bu da hantallığın tek sebebi.

Kopmalar yaşamamanız anormal. Özellikle "free" indirmelerde insanı çileden çıkarıyor. Çünkü devam etme şansınız olmuyor. Yine de hakkını yemiyorum tüm platformlarda çalışması bir artı. Ama günlük kullanımlar için hantal bir java uygulaması. Windowsta İDM Linuxta da flareget kullanmadan karar vermeyin derim...

zembela

Alıntı yapılan: UBUNTUNA - 24 Mart 2013 - 13:05:06
Alıntı yapılan: zembela - 23 Mart 2013 - 23:20:59

Kopmalar yaşamamanız anormal. Özellikle "free" indirmelerde insanı çileden çıkarıyor. Çünkü devam etme şansınız olmuyor. Yine de hakkını yemiyorum tüm platformlarda çalışması bir artı. Ama günlük kullanımlar için hantal bir java uygulaması. Windowsta İDM Linuxta da flareget kullanmadan karar vermeyin derim...

Download managerlar benim işim :). Jdownloader'da kod geliştirmişliğim vardır. Bu sebeple diğer download managerleri hep meraktan denemişimdir.

Kopmaların asıl sebebi (free'ler için) jdownloader değildir. Free olduklarındadır ki sebeplerini açıklamama gerek yok. Aynı sorunları diğer managerlarda yaşamıyorsanız bence tenik olarak anomal bir durum :) Jdownloader değil her manager için aynı şey geçerli bu arada.

Günlük kullanımda jdownloader hafif hantal hissettirebilir, bunun tek sebebi dediğim gibi javadır. ve tüm platformlar için GUI'si varolan eskilerden sadece java vardır. yapacak bişi yok.

Tabi eğer sadece GUIdeki o serilikten şikayetiyseniz o zaman tabikide Flashget veya başkası derim ;)

turkerataturk

ben bu programı sevdim fakat full surum olmadıgı icin 2 parça indiriyor oda yavaş oluyor, windowsda idm ile 50 mb/s ile indiriyordum,,

yani bu flaregeti nasıl crack leyecez ?
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

conanait

Alıntı yapılan: mustangank - 05 Eylül 2014 - 03:01:27
ben bu programı sevdim fakat full surum olmadıgı icin 2 parça indiriyor oda yavaş oluyor, windowsda idm ile 50 mb/s ile indiriyordum,,

bu linke bir bak istersen
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=32631.0

turkerataturk

Anladım kardeşim, peki hangi sitelerde bulabilirim ?
yada krack key gibi şeyler işliyor mu ubuntuda ? yani bu işlem yoksa tekrar windowsa dönmem gerekir,, her programa para verirsek evin yolunu unuturuz dostum :D

Alıntı yapılan: conanait - 05 Eylül 2014 - 14:37:17
Alıntı yapılan: mustangank - 05 Eylül 2014 - 03:01:27

bu linke bir bak istersen
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=32631.0

heartsmagic

Alıntı yapılan: mustangank - 06 Eylül 2014 - 01:41:34
Anladım kardeşim, peki hangi sitelerde bulabilirim ?
yada krack key gibi şeyler işliyor mu ubuntuda ? yani bu işlem yoksa tekrar windowsa dönmem gerekir,, her programa para verirsek evin yolunu unuturuz dostum :D

Bu dünyada crack vs. gibi işler sökmez, sökmemeli. Bir uygulama yok diye işletim sistemi değiştirilmez, zilyon tane alternatifin olduğu bu dünyada illa ki işini görecek bir uygulama bulursun.

risuss

FlareGet kullandım ama günlük indirme limitiyle karşılaştım, bu büyük bir eksi bence.

turkerataturk

Alıntı yapılan: pars bilisim - 06 Eylül 2014 - 12:09:41
Linux'ta üzerine tanımam IDM'nin altarnatifidir
http://linuxg.net/xtreme-download-manager-how-to-install-xdman-on-ubuntu-13-04-12-10-12-04-linux-mint-15-14-13/

çalıştıramadım kardeş yani eklenti sorunu var video acıldımı indirme yeri hiç gelmiyor cok ugrastım ama olmadı bende sildim,,

[/quote]

Bu dünyada crack vs. gibi işler sökmez, sökmemeli. Bir uygulama yok diye işletim sistemi değiştirilmez, zilyon tane alternatifin olduğu bu dünyada illa ki işini görecek bir uygulama bulursun.
[/quote]

crack olmalı alabilecek olan var alamayacak olanlar var dostum windows phone telefonlardan pay biçersek piyasası crack olmadığı için bir hayli düşmekte ben bile o yüzden windows phone telefonumu sattım,, alternatifler elbet vardır ama ben idm ile son hız 50 mb/s ile dosya indiriyom ubuntunun alternatiflerinde bunu yapamadım, pcde windows da var yani idm için windowsu açmak istemiyorum bilmem anlatabildim mi kardeşim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Eylül 2014 - 03:05:31

sonunda buldum programımı ücretsiz ''jdownloader'' ve son hızda inderebiliyorum videoları  :)

http://jdownloader.org/

pars bilisim

hocam bu iş için en iyi firefox +WinE+FlashGet dir xDM bende gayet iyi çalışıyordu
korsan olayına gelirsek beğenelim yada beğenmeyelim korsan olmadığı sürece linux istediği yaygınlaşmayı sağlayamayacak
En basidinden oyunlar için Windows'da kalan birisini aynı oyunlar Linux'da da var deyip ikna etsek bile korsan kullanamadığını öğrenince ilk işi Windows'a geri dönemk olucaktır

plazma

Daha önce başka bir başlıkta da yazmıştım IDM kullanıyordum eskiden ona en yakını bana DTA - Downthemall Firefox eklentisi gelmişti, bu arada o indirme hızı programsal olabilir işletim sisteminden kaynaklı bir sorun olsaydı jdownloader ilede bahsettiğiniz hızda indiremezdiniz, crack konusunda katılmıyorum size o konuda da bence daha fazla başlığı kirletmeyelim lütfen.

Alternatif sorulduğu için benim önerim "DownThemAll!"  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/downthemall/

turkerataturk

Alıntı yapılan: pars bilisim - 09 Eylül 2014 - 15:02:10
hocam bu iş için en iyi firefox +WinE+FlashGet dir xDM bende gayet iyi çalışıyordu
korsan olayına gelirsek beğenelim yada beğenmeyelim korsan olmadığı sürece linux istediği yaygınlaşmayı sağlayamayacak
En basidinden oyunlar için Windows'da kalan birisini aynı oyunlar Linux'da da var deyip ikna etsek bile korsan kullanamadığını öğrenince ilk işi Windows'a geri dönemk olucaktır

idm dosyaları aynı anda 32 parça halinde indiriyor ve bu yüzden yüksek hıza çıkıyor tarayıcı eklentileri bu işi yapamıyor jdowloader 20 parça halinde çekiyor buda iyi bir hız,,

korsanlık konusuna gelince eğer windows suan cracksiz oyun çalıştırmasın linux crackli oyun vs programları çalıstırsın linux kullanımında büyük bir artış olur,, yani üretici her şekilde kazanır android telefonlar pay biçelim programlarının korsanı olsa dahi üreticilerin çok büyük kazançları var google playdan bakabilirsiniz :)

crackli olabilmesi aslında bu bir müşteri çekme politikasıdır,,
ben korsana karşı biri değilim ama askeri ücretle çalışan birinin 150 tl verip oğluna oyun almasını da dogru bulmuyorum.

heartsmagic

Ne yaptığın bizi cidden ilgilendirmez @mustangank, daha doğrusu kimin ne yaptığı bizi ilgilendirmez. Ancak korsanı desteklemek ayrı bir olaydır. Yazılım deyip geçtiğin önce böyle düşünüyorsun muhtemelen. "Alabilecek var, alamayacak var" mantığıyla gidersen etrafta ev, araba alamayacak olanlar da var, o konuda da mı bir korsan düşünse birileri? Ya da ne bileyim, varsa şu an senin ürettiğin bir şey veya ebeveynlerinden varsa onların ürettiklerinden? Neyse, bu konuda @plazma'ya katılıyorum, crack ve korsan konusunu bence de kapatalım.

Ben bu dünyada crack falan olmaz derken ne demek istediğimi anlatmaya çalışmıştım, bundan önceki iletimi okursan ne demek istediğimi anlarsın. Para vermek istememen gayet normal, korsanı düşünmek yerine alternatif arar ve bulursun gördüğün üzere.

gnukarabatak

fatrat http://fatrat.dolezel.info/ indirme yöneticisinin verdiği rahatlığı denediğim diğer indirme yöneticilerinde bulmadım. JDownloader'ı denemedim. Ama java uygulamalarına karşı nedense bir antipatim var.

Diğer meselede bir iki lâf edecek olursam; Şahsen bir programın ücretsiz/Açıkkaynak muadili varsa cracklı yazılımı kullanmıyorum. Ancak çaresiz kalmam durumunda kullanırım. Şu an Ubuntu üzerinde bunada gerek kalmıyor zaten. Bu yüzden ubuntu ayrıca seviyorum :)

Flareget yazılımını da tebrik ediyorum. ( esas konu buydu, ayıp olmasın diye bir cümle ediyim bari :D )
Linux kullanmak bir farklılık, linux'te kod yazmak ise ayrıcalıktır.