Gönderen Konu: [Çözüldü] internet bağlantı sorunu  (Okunma sayısı 3438 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
bir kaç gün önce pc me ubuntu kurmak istedim. daha önce sadece bi kaç haftalığına pardus kullanmıştım, yani tek linux deneyimim o, onda da zaten herşeyi direk olarak tanımış hiçbirşeyle uğraşmamıştım. neyse ubuntuyu beğendim güzel fakat ne yaptıysam bi türlü nete bağlanamadım. ethernet üzerinden bağlanıyorum internete, saatlerce kurcalamama rağmen bi türlü bağlanamadım. "sudo pppoeconf" komutunu girdim (yardımda öyle yazıyodu), ethernet kartının varlığından haberdar oldu fakat internet bağlantınızı kontrol edin kablolarda kopukluk olabilir gibisnden bir hata verdi. daha sonra nete girmeyi denediğimde sadece google ı açtı, google da arama felan yapabiliyodum fakat diğer sayfaları kesinlikle açmadı. nete girdiğim sırada da ağ bağlantısında "enable roaming mode" seçeneği seçiliydi. * tabi ki problemim anlaşılır olmadı bu şekilde ama =D. bu arada lan bağlantısında bağlantı durumunu göster dediğimde her şeyi net olarak gösteriyodu (yani ip adresini felan). ethernet drive ı da via rhine yazıyodu. en azından yapmam gerekenler neler? yada bununla ilgili bilgi verecek komutlar nelerdir? ki bu bilgileri tekrar burada paylaşıp sorunun nedenini bulabileyim. * tabi ki benimde hiçbirşekilde linux bilgimin olmadığını bilerek yardım ederseniz sevinirim, root olmak bilmem ne yapmak bilmiyorum yani =D
« Son Düzenleme: 09 Nisan 2008 - 23:47:50 Gönderen: heartsmagic »

« Yanıtla #1 : »
rica etsem var olan metin üzerinde sadece noktalama işareti kullanarak bir düzenleme yapar mısınız.
tam 10 satır yazıdan neredeyse hiç * bir şey anlamadım..

mesela,

"ethernet üzerinden bağlanıyorum internete saatlerce kurcalamama rağmen bi türlü bağlanamadım."

cümlesini ethernet üzerinden bağlanıyorum, internete saatlerce kurcalamama rağmen bi türlü bağlanamadım olarak mı anlamalıyız ethernet üzerinden bağlanıyorum internete, saatlerce kurcalamama rağmen bi türlü bağlanamadım olarak mı? o kadar aklım karıştı ki..

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

« Yanıtla #2 : »
ethernet üzerinden bağlanıyorum internete, saatlerce kurcalamama rağmen bi türlü bağlanamadım

şeklinde olacak.

« Yanıtla #3 : »
« Son Düzenleme: 12 Ocak 2009 - 17:49:40 Gönderen: heartsmagic »
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

« Yanıtla #4 : »
ben sorunu cozdum

# IPv6 is supported by default in Ubuntu and can sometimes cause problems.
# To disable it, open a Terminal (Applications ▸ Accessories ▸ Terminal) and type the command: gksudo gedit /etc/modprobe.d/aliases.
# Find the line alias net-pf-10 ipv6 and change it to read alias net-pf-10 off.
# Reboot Ubuntu.

bazi linux yazilimlari  ipv6 destegi *vermiyor  onu kapattiginiz zaman calisiyo
kaynak ubuntu nun sorun cozum bolumunde
turkceye cevirmek isterdim ama bazi kelimelerin turkcesini bilmiyorum((Applications ▸ Accessories ▸ Terminal)benim sorunum tam olarak buymuş düzelttim şu anda internete girebiliyorum rahatça teşekkürler.

« Yanıtla #5 : »
Evet ipv6 sorunu bazen gözden kaçıyor. Ancak hep merak etmişimdir bu çalışmayan Linux uygulamalarını. Sonuçta kullandığımız Firefox ortak, nasıl oluyor da bazılarında ipv6 sorun verirken diğerlerinde vermiyor?

Başlığı Çözüldü olarak değiştiriyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.