[Çözüldü] Cedar Trail drm driver in DKMS format kurulum sorunu

Başlatan stopcu, 24 Şubat 2013 - 16:39:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

stopcu

Kurulum yapmıyorum yazılım yüklenirken hatayla karşılaştı deyip çökme raporu veriyor ne yapabilirim bu konuda..

if

@stopcu, kurulumu nasıl yapıyorsunuz? Çıktıları nelerdir kullandığınız komutların? lspci | grep VGA çıktısını alayım.

stopcu

Ayarlardaki ek sürücülerden yapıyorum ancak hata veriyor.. İnternetten araştırıp paketini bulupta denedim ondada hata verdi o da yazılım merkezi ile yükleme yapmaya çalıştı..
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Atom Processor D2xxx/N2xxx Integrated Graphics Controller (rev 0b)

Üst çubuktaki yazılar felan tamnet değil sarı renkler felan var aralarında zaten..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Şubat 2013 - 19:38:32

Bir de ekran kartı intel olması lazım ancak ayarlardan ayrıntılara girdiğimde "Gallium 0.4 on llvmpipe (LLVM 0x301)" olarak gözüküyor.

stopcu

Anlaşılan unity 3B kullanamayacağım teşekkür ederim :) ancak 2. linktekileri yapmamın bir faydası olacak mı @if ?

if

@stopcu, Ubuntu 12.04 kullandığınız takdirde oradaki sürücüyü kurabilirsiniz fakat yine de Unity 3B kullanamayacaksınız. En azından fark olur şimdi kullandığınız sürücüden. Unity kullanmak yerine başka masaüstlerini deneyebilirsiniz.

stopcu

Teşekkür ederim @if peki kullanışlı ya da bunu yakın bi masaüstü önerebilir misin ?

if

Ne demek:) Benim için Pek ya da Openbox pencere yöneticisi kullanışlı ama size Pek önermem:) Demek istediğim kullanıcının alışkanlıklarına ve beğenisine bağlı bir durum.

stopcu

if