ati mobility radeon hd 4250 kurulumu

Başlatan mücahit, 22 Şubat 2013 - 15:50:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mücahit

dayanamadım ve denedim ama verdiğin bilgiler doğrultusunda nomodeset olayını yaptım ekran yine aynı şimdi bana 1.3 teki olayı yap diyeceksin ama ben uçbirime düşemiyorum.

if

@mücahit, şu an sıfırdan kurulu bir Ubuntu mu var, AMD sürücüsü kurulu Ubuntu mu var?

mücahit

Ubuntu'yu kurduğumda hiç bir ekran kartı yüklemiyorum direk verilen işlemi yapıyorum. Sonra yeniden başlattığımda ubuntu yükleniyor ve siyah bir ekran açılıyor. O siyah ekrandayken belki bir bilgi olur laptop ışığını kısma ve açma tuşuyla parlaklık azalıp çoğalıyor. Sonra 1.2 işlemini uyguladım ve ekran yine gelmedi.

if

Verilen işlem derken hangisinden bahsediyorsun @mücahit?

mücahit

Ekran kartını yüklemek için bu işlemi yapıyorum.

sudo add-apt-repository ppa:makson96/fglrx
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install fglrx-legacy

Ekrana görüntü gelmediği için aşağıdaki işlemi yapın dediniz.

1.2. Kurulu işletim sistemini çekirdek parametreleriyle başlatmak

1- Grub ekranında Ubuntu'yu başlattığınız satırın üzerindeyken 'e' tuşuna basılır.
2- Düzenleme ekranında linux satırı bulunur.
3- "quite splash" girdilerinden sonra girilmek istenen parametre tırnak işaretleri arasına yazılır.
4- Ctrl+x tuşlarına basarak sistem başlatılır.

Bende dediğiniz işlemi yapıyorum ama yine açılmıyor.

1.3 Girilen Parametleri Kalıcı Yapmak

1- sudo nano /etc/default/grub
komutu ile düzenleme yapacağımız grub dosyası açılır.
2- GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"
satırına kalıcı olmasını istediğimiz parametre yazılır. CTRL+O ile dosya kaydedilip CTRL+X ile çıkıldıktan sonra,
3- sudo update-grub
komutu verilerek değişikliğin kalıcı olması sağlanır.

o olmasa bunu yapın dediniz ama hiç bir şekilde uçbirime düşemiyorum.

heartsmagic

Henüz hiçbir şey yapmadan kurulumdan önce nomodeset ile sistem açılmıyor mu, emin miyiz bundan?
Bir de bu makinenin markası ve modeli nedir?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mücahit

Alıntı YapHenüz hiçbir şey yapmadan kurulumdan önce nomodeset ile sistem açılmıyor mu, emin miyiz bundan?
ubuntuyu kurduktan sonra açılıyor. ekran kartı yüklemesinden sonra yenidenden başlatıktan sonra açılmıyor. sonra nomodeset yaptım açılmadı.
Alıntı YapBir de bu makinenin markası ve modeli nedir?
Compaq Presario CQ56
- AMD Athlon II P360 2.30 ghz
- ATI Mobility Readon HD 4250
- 4 GB RAM ( 2GB RAM TAKILMIŞTIR )
makine bu

heartsmagic

Grafik kartı yüklemesini, yukarıdaki şekilde mi yapıyorsun? Yani fglrx-legacy sürücüsünü mü kuruyorsun? Zira birçok arkadaş 2xxx-4xxx kartlar için bu sürücüyle iş görebiliyorlar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mücahit

çok geç oldu ama okul dolayısıyla konuyla ilgilenemedim ve tekrar bir linux macerasına atıldım biraz araştırma yaptıktan sonra açık kaynak ekran dirverı o kadar da kötü olmadığına karar verdim şuan açık kaynak ekran driver kullanıyorum herhangi bir sıkıntısını görmedim. ilgi ve alakanıza teşekkür ederim.