Ubuntu mobil işletim sisteminin geliştiriciler için önizleme sürümü yayınlandı!

Başlatan agritux, 21 Şubat 2013 - 15:05:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

agritux

Galaxy Nexus için dosyalara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://nexfiles.kjonigsen.net/ubuntu/

not: indirecek olanlar ilk olarak şunu dikkate alsınlar: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=37413.msg457988#msg457988

Kurulum için:

android-sdk ile:
fastboot flash recovery quantal-preinstalled-recovery-armel+maguro.img
fastboot flash system quantal-preinstalled-system-armel+maguro.img
fastboot flash boot quantal-preinstalled-boot-armel+maguro.img
sonra recovery den sideload dedikten sonra
adb sideload quantal-preinstalled-phablet-armhf.zip

ve yeniden başlatın

iki ekran görüntüsü:

krwlng

En azından şebeke özelliği çalışsaydı da insanlar kullanabilseydi, bu haliyle insanların telefonlarından vazgeçmesini gerektiriyor bir süre için.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

agritux

@krwlng, şebekeyi ben becerememiş olabilir miyim diye düşünüyorum ama yapılabilecek farklı bir şey yok. Kurulum o şekilde olmak zorunda sonuçta. xda da bazı üyelerde aynı yolla kurulum yaptıklarında şebeke çalışıyormuş. Sanırım bizim şebeke ile alakalı.

krwlng

Olabilir, belki şu 4G olayı ile ilgili bir durum olabilir, frekans uyumsuzluğundan kaynaklandığını düşünüyorum.

KimimBeNKi

KemalALKIN

Alıntı yapılan: KimimBeNKi - 24 Şubat 2013 - 00:21:25
selam
nexus 7 tablete yükleme yöntemi nedir aynımı ?

Fastboot özelliği olan android cihazlara kurulabiliyor. Benim cihazda ne yazıkki yok. Nexus 7 üzerinde twill.tv youtube sayfasında videosu vardı bir göz at :D.
www.tckemal.ist

KimimBeNKi

KemalALKIN

Alıntı yapılan: KimimBeNKi - 24 Şubat 2013 - 14:58:26
android cihazımızda Fastboot özelliği olduğunu nasıl anlarız?

Android'in SDK isimli windows/linux/mac sisteminiz hangisi ise paketini indiriyorsunuz. Daha sonra onu bir yere çıkartın. Sonra bir klasörün içinde adb isimli dosya var onun ile eğer cihazınız bağlı ve sürücüsü kurulu ise adb ve fastboot komutları var internette onlar ile hangisinde aygıt görünürse o destekli demek. Örneğin: adb cihazlarında tabletim vardı ancak fastboot ile taratınca cihaz yok dedi ve komutları işlemedi. Daha ayrıntılı bilgiler için google ve youtube üzerinden kullanımlarına bakın android sdk vb. Benim anlatım biraz anlaşılması güç ve kabaca oldu. Yani adb ile cihaz çıkarsa cihazı pc tanıyor - fastboot ile çıkarsada bu fastboot olayı ile olan format atmalar olabilir demektir...
www.tckemal.ist

DoGuKaN

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 24 Şubat 2013 - 17:03:21

Android'in SDK isimli windows/linux/mac sisteminiz hangisi ise paketini indiriyorsunuz. Daha sonra onu bir yere çıkartın. Sonra bir klasörün içinde adb isimli dosya var onun ile eğer cihazınız bağlı ve sürücüsü kurulu ise adb ve fastboot komutları var internette onlar ile hangisinde aygıt görünürse o destekli demek. Örneğin: adb cihazlarında tabletim vardı ancak fastboot ile taratınca cihaz yok dedi ve komutları işlemedi. Daha ayrıntılı bilgiler için google ve youtube üzerinden kullanımlarına bakın android sdk vb. Benim anlatım biraz anlaşılması güç ve kabaca oldu. Yani adb ile cihaz çıkarsa cihazı pc tanıyor - fastboot ile çıkarsada bu fastboot olayı ile olan format atmalar olabilir demektir...

Ben her Android kullanan cihaz fastboot komutlarını destekliyor diye biliyordum. Yanılıyorsam bile şöyle bir şey de var; fastboot destekli olup olmadığı sizin dediğiniz yöntemle anlaşılamaz maalesef. fastboot komutları cihazda Android çalışırken kullanılamaz. Bu komutu kullanmak için cihazın da fastboot moduna alınması gerekiyor. Adb ise cihaz fastboot modundayken kullanılamaz, Android çalışırken kullanılabilir. Yani bunlar birbirlerine alternatif değil birbirlerini tamamlayan şeyler.

Ayrıca fastboot kullanılabilen her Android kullanan cihaza da yüklenemiyor Ubuntu. Ubuntu imajları Nexus serisi cihazlar için yayınladı. Nexus serisi dışında ancak gönüllü geliştiriciler diğer cihazlara uyarlarsa kullanılabilir.

onuragtas

Samsung galaxy s2ye kurabilir miyim arkadaslar ? Islemci arm galiba ama bilrmedim simdi ne zamandir da bekliyorum. Sizce denemeli miyim ?
System.out.println("Hadi gülüm yandan yandan.");

KemalALKIN

Alıntı yapılan: DoGuKaN - 24 Şubat 2013 - 18:23:48
Alıntı yapılan: KemalALKIN - 24 Şubat 2013 - 17:03:21

Ben her Android kullanan cihaz fastboot komutlarını destekliyor diye biliyordum. Yanılıyorsam bile şöyle bir şey de var; fastboot destekli olup olmadığı sizin dediğiniz yöntemle anlaşılamaz maalesef. fastboot komutları cihazda Android çalışırken kullanılamaz. Bu komutu kullanmak için cihazın da fastboot moduna alınması gerekiyor. Adb ise cihaz fastboot modundayken kullanılamaz, Android çalışırken kullanılabilir. Yani bunlar birbirlerine alternatif değil birbirlerini tamamlayan şeyler.

Ayrıca fastboot kullanılabilen her Android kullanan cihaza da yüklenemiyor Ubuntu. Ubuntu imajları Nexus serisi cihazlar için yayınladı. Nexus serisi dışında ancak gönüllü geliştiriciler diğer cihazlara uyarlarsa kullanılabilir.

Dostum fastboot moduna zaten alma yoktu bende yani her türlü bende yok. :D. Klasik takılıyor benimki :D.
www.tckemal.ist

KimimBeNKi

agritux

Arkadaşlar belirtilen sistem sadece maguro içindir. Şu an için sadece maguro ve mako için çıktı. Bu cihazlardan birine sahip değilseniz, telefonunuzu brick etmeyin.

Bu arada tüm android cihazlarda adb vardır.

yakusha

Yayınlanmadan önce merak ettirmişti Güney Afrikalı beyaz adam; yayınlandıktan sonra içinde X veya Wayland görmeyince daha da merak ettirdi.

Açıkcası bir çok kişi gibi ben de Ubuntu 14.04 de neler göreceğimizi merak etmeye başladım.
Artık bu forumu kullanmıyor.

özgürubuntu

krwlng

@özgürubuntu, şuan için zor görünüyor. Donanım sürücüleri Android cihazlara göre hazırlanmış yani uzun bir süre ios üzerinde görülmesi zor gibi.

furkankalkan

Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

agritux

Alıntı yapılan: dewilman - 03 Mart 2013 - 11:24:05
An itibariyle biri ülkemizde daha yaygın bir cihaz olan Galaxy S3 te çalıştırmayı başarmış.

http://www.omgubuntu.co.uk/2013/02/ubuntu-phone-up-running-on-samsung-galaxy-s3

Kuracaklara dikkatli olmalarını önerelim. Cyanogenmod ve Samsung arasında başlayan ve daha sonra Google ve Samsung arasında devam eden olayları düşünürsek, Telefonu hard brick etme olasılığı yüksek. İyi şanslar.

brhndrn

sireno52

Ubuntu mobil işletim sisteminin stabil versiyonu ne zaman çıkar belli bir tarih varmı  veya  çıkış tarihlerini gösteren bir takvimi alpha  nezaman cıkacak beta nezaman çıkacak onu gösteren bir yol haritası
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

agritux

Ekimin ortasında ilk sürüm çıkacak deniliyor. Kaynak yok. (benim bildiğim)

Şu anki durumu bence günlük kullanım için ideal. Günlük kullanım ihtiyaçlarını karşılıyor. Güncellemeleri direk telefon üzerinden alabiliyor. İnternet, gsm var. Mesaj atıp alabiliyorsunuz. Deneyin isterseniz.