[Çözüldü] Ağ kartım tanınmıyor

Başlatan aksarayli, 17 Şubat 2013 - 19:22:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aksarayli

lsmod | grep alx

bu kodu girdiğimde çıktı gelmedi aslında verdiğiniz kodları girdiğimde hiç çıktı alamadım

if

tar -xj compat-wireless-3.6.8-1-snpc.tar.bz2
cd compat-wireless-2012-07-03-pc
./scripts/driver-select alx
make
sudo make install
sudo modprobe alx
bu komutların tek tek çıktısını buraya aktarın.

aksarayli

bu komutların hiç çıktısı olmadı işte sorun orda niye çıktı gelmediğini de anlayamadım
aynen resimdeki gibi oluyor.

heartsmagic

@aksarayli, @if'in verdiği komutların hepsi ayrı birer satır. Her satırı ayrı ayrı kopyalayacak ve sonra "enter" tuşuna basacaksın. Böylece ilgili komutlar işlem yapabilecek. Sen uyguladığın şekliyle ve verdiği tüm çıktılarla beraber her şeyi buraya kod etiketi içinde aktar lütfen.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

aksarayli

ben zaten ayrı ayrı vermiştim komutları  ama yine de böyle oldu

matrax_41

Ekran görüntüsünde tek tek verilmiş gibi değil. Tek komut işlettiğine uçbirimin "ufuk@ufuk-Lenovo-IdeaPad-N580:~$" haline dönmesi lazım. Sadece  İlk komutu tekrar gir dene.

Not = İlk komutu aşağıdaki şekilde gir.

tar -xjf compat-wireless-3.6.8-1-snpc.tar.bz2

aksarayli

tamam deniyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Mart 2013 - 17:42:29

bununla karşılaştım

heartsmagic

Dizin ismi yanlış olmuş, demek ki ismi değiştirmişler. ctrl+alt+t ile uçbirimi aç ve şu komutu yürüt:

ls

Bu komut sana oradaki dosya ve dizinleri listeler veya hiç komutla uğraşmaz gider ev dizinindeki açılan dizin ismine bakarsın. Ardından yapacağın şey:

cd compat-xxx-xxx

şeklinde o dizine girip komutlara devam etmek. Ne olduğundan emin değilsen ls komutunun çıktısını buraya aktarırsın.

aksarayli

cd compat-xxx-xxx
bu komuttaki xxx kısmını değiştirecek miyim tam olarak anlayamadım da

matrax_41

Evet değiştireceksin. Yani oraya oluşan klasörün adını yazacaksın. Oluşan klasörün adı compat-wireless-3.6.8-1-snpc olması lazım.

cd compat-wireless-3.6.8-1-snpc komutu ile girebilirsin dizine.

aksarayli

tamam çok teşekkür ederim :) deniyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Mart 2013 - 17:21:41

yine hata aldım :(

JaNaVaR

Sanırım burdan da taşınsam daha uygun olacak kafa karıştırmayayım.

Fırsatınız olursa http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=38525.new#new ilgilenirseniz sevinirim.

matrax_41

@aksarayli, zaten dizinin içindesin "tar -xjf compat-wireless-3.6.8-1-snpc.tar.bz2" komutunu tekrar vermene gerek yok.

aksarayli

Yardım eden herkese çok teşekkür ederim internete şu an Ubuntu üzerinden bağlanıyorum :) Diğer sürücülerin eksik olup olmadığını nerden anlayabilirim bir de dili tamamen Türkçe yapabilmek için ne yapacağım bu konularda da yardımcı olursanız çok sevineceğim :)

heartsmagic

@aksarayli, başka çalışmayan bir donanım yoksa bir şey yapmana gerek yok. Bir tek belki grafik kartın Nvidia veya ATI ise onların sürücüsünü kurman gerekebilir o kadar.
Türkçe içinse forumda araştırma yapabilirsin. Dil desteği sağlayan uygulamayı açıp Türkçe'yi seçeceksin, birkaç paket inecek o kadar.

Mevcut sorunun çözüldüyse lütfen: cozuldukonusu
Bizler de ardından bu başlığı kapatırız. Eğer iki sorunun hakkında daha fazla soru sormak istersen kabaca yapabilirsin bunu. Normalde bir başlıkta tek sorun konuşmak istiyoruz fakat sordukların hem kolay sorular hem de forumda cevapları var. İkinci bir başlığa gerek yok, çok fazla uzatmadan bu başlıkta noktalayalım konuyu.

aksarayli

Tamam diğer durumlar için araştırma yapacağım tekrar teşekkür ederim :)