[Çözüldü] Ağ kartım tanınmıyor

Başlatan aksarayli, 17 Şubat 2013 - 19:22:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

if

compat-wireless-3.6.8-1-snpc.tar.bz2 dosyasının ev dizini altına kopyalayın sonra tar -xj compat-wireless-3.6.8-1-snpc.tar.bz2
cd compat-wireless-2012-07-03-pc
./scripts/driver-select alx
make
sudo make install
sudo modprobe alx
komutlarını yürüteceksiniz.

aksarayli

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

aksarayli

komutları verdim ancak internet gelmedi :(

if

aksarayli

Komutları verince bir şey değişmedi disconnected yazıyor sağ üst köşedeki bağlantı kısmında. Firefox'a girince internet gelmiyor işte. Sürücülerin yüklü olduğunu hangi komutla anlayabilirim ? Sürücüyü live cd üzerinde yüklemeye çalıştım bundan dolayı yüklenmiyor olabilir mi ? Verdiğiniz komutu birazdan deneyeceğim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Mart 2013 - 20:26:07

komutu verdim ve hiçbir şey gelmedi

if

Alıntı yapılan: aksarayli - 18 Mart 2013 - 17:38:01
Sürücüyü live cd üzerinde yüklemeye çalıştım bundan dolayı yüklenmiyor olabilir mi ?

Evet, bundan dolayı.

aksarayli

Çok teşekkür ederim beni bilgilendirdiğiniz için o zaman önce kurulum yapıyorum. Yapabilirsem ya da yapamazsam burada yazarım ona göre konu kilitlenir.

confickerbelasi

kablo ile bağlı olacaksa sürücü kurman gerekmeyebilir tabi çok eski ethernet kartı değilse ubuntu her türlü tanır ağ kartını merak etme o tanımama windows için geçerli çoğunlukla.

aksarayli

Bir kere kurulum yapmıştım malesef ağ kartını tanımadı :(

confickerbelasi

Anakart marka,model,ağ kartı marka ve model ne? benim 775i945GZ asrock anakart realtek ethernet onbord her zaman ubuntu tanıdı.

aksarayli

Lenovo ideapad n580 anakart atheros ar8161 ağ kartını tanıtamadım. Kurulum yaptım sürücüyü yüklemeyi tekrar denedim yanlış yaptığım başka bir şey olabilir mi :( ? Root olmak diye bir durum var root olmam gerekiyor mu ?

matrax_41

@if'in verdiği komutların aynısını ve "compat-wireless-2012-07-03-pc" dizininin içinde verdin mi ?

aksarayli

ev dizinine kopyaladım önce sonra da o komutları verdim neyi eksik yaptım anlamadım. home klasörüne kopyaladım doğru değil mi ?

confickerbelasi

aksarayli

http://askubuntu.com/questions/217361/how-do-i-install-drivers-for-the-atheros-ar8161-ethernet-controller-on-64-bit-12 sizin verdiğiniz linktekilerin aynısını yaptım zaten ama benim kurduğum sistem 32 bit bununla bi alakası olabilir mi ?

confickerbelasi

evet 32bt olduğundan olmuyor  o zaman  ubuntu'yu cd'den çalıştır ağ kartını tanıyormu bak öyle dene normal şartlarda tanıması gerekir.

aksarayli

Cd'den çalıştırdığımda da olmamıştı. Kablosuz kartı tanıyor ama kabloluyu tanıtamadım :(

confickerbelasi

kablosuz çalışıyorsa kablosuz kullan daha iyi kablo başa bela.

aksarayli

modemim kablosuz değil ki :( mecburen kablolu bağlanıyorum.

confickerbelasi

servis sağlayıcı kim? yeni modem almanın zamanı gelmiş.

aksarayli

Ttnet. Mecburen alacağım zaten :)

confickerbelasi

aldığın yere git kablosuz modem iste yada al kendin.
http://www.vatanbilgisayar.com/Modemler/zyxel-p660hw-t1-prestige-660hw-54mbps-kablosuz-4-port-adsl2+-modem/productdetails.aspx?I_ID=25848

[/size]
[size=0pt] [/size][size=0pt] [/size][size=0pt] [/size][size=0pt] [/size][size=0pt] [/size][/url][/color][/b][/size]5[/color]Eklenme Tarihi 26.11.2011
SÜLEYMAN İZMİR

En iyi modem
Birçok modem denedim fakat hiçbirinden memnun kalmadım. Tabiki Zyxel PRESTIGE 660HW alıncaya kadar. Hızlı, wireless iyi çekiyor, kopma olmuyor, kurulum çok kolay, türkçe menü. Alacak herkese tavsiye ederim.
Artıları: Kolay kurulum, Hız, wps, şık tasarım.
Eksileri : yok
Sevdiklerinize önerir misiniz ? : Evet

Alıntı Yap

aksarayli

modemi hemen alamam. kablolu kullanma ihtimalim hiç mi yok ?

if

Konuyu dağıtmayın lütfen. Mesele modem değil, sürücü kurmaya çalışıyoruz.

@aksarayli, verdiğim komutların çıktısını buraya aktarın. Olmuyor demekle bize yardımcı olamazsınız.