Steam Kararlı Sürümü Yayımlandı!

Başlatan xavier, 14 Şubat 2013 - 22:43:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xavier

Steam for Linux kararlı sürümü 14 Şubat 2013 (sevgilier günü :-) ) tarihinde yayımlandı. Yayımlamanın kutlamlası olarak Steam, tüm Linux oyunlarında %50-75 arasında değişen oranlarda indirime gitti. İndirim 21 Şubat'ta bitiyor. Oyun severler acele edin.  :)
What would Gordon Freeman do?

KemalALKIN

Güzel haber ancak ben reklam izle kazan işinde reklamları türkiye ofisi azalttığı için biriktirip alamıcam counter-strike global offensive'yi :(... İnşallah uzar indirim tarihi..
www.tckemal.ist

krwlng

Biraz önce steam kararlı sürüm için ilk oyunumu satın aldım, almak için steam kararlı sürümünü beklediğim "Penumbra Black Plague" oyununa steam'in kararlı sürüm şerefine %75'e varan indirimi ile $1.99 a sahip oldum. Bu inidirimden faydalanmanızı tavsiye ederim, çünkü fiyatlar gerçekten çok düşmüş şuan için.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

Mx0Ub

steam için ayrıca ücret veriyor muyuz bende almak istiyorum. Ve paypal ödemesi var mı ?
Not:
Hic bi sorumluluk kabul edilmez yapılan yorumlardan ve verilen kodlardan

KemalALKIN

krwlng

Eğer borç 10 dolar verebilirsen bende oyun alabilirim. En az 10 dolar ekletiyor steam (oyun counter-strike global offensive 7,49 dolar).

Mx0Ub

Hesap ayarında para ekleme var oradan paypal veya kredi kartı ile hesabına oradaki miktarlardan birini yatırıp o yatırdığından kullanıyorsun. Ama ben denemedim para yok :D.
www.tckemal.ist

Mx0Ub

Steam root oturumunda açılmıyormuş.

sudo su (normal kullanıcı ismi)
steam

İle açtım
Not:
Hic bi sorumluluk kabul edilmez yapılan yorumlardan ve verilen kodlardan

xavier

Açılıyor. Ancak farklı sistem kullanıcı adları ile Steam'i açmanız durumunda ayarları da farklı olacaktır (Steam kullanıcı adınızdan bahsetmiyorum. Aynı hesaba bağlandığınızda aynı oyunlar ve profil ayarları gelir).
Ayrıca neden root olarak açmaya çalışıyorsunuz ki? Steam, hesap - yerel dosya eşitlemesi yapan, başarım ve istatistik tutan ve devamlı veri güncelleyen oldukça interaktif bir uygulama. Sadece Steam için değil, genel uygulama kullanımı için bile, bir kullanıcı tarafından oluşturulan bir dosyaya, diğer bir kullanıcının erişimi engellenebilir. Şöyle ki, root hakları ile kullandığınız zaman oluşan veya değiştirilen bir dosya, root kullanıcısına atanır. Sonra bir başka kullanıcı adıyla bu uygulamayı kullanırsanız, uygulama bu dosya üzerinde değişiklik yapamaz, hata verir. sudo güzel bir komuttur ancak olur olmaz her yerde kullanmayın. Steam'i kullanmak için sudo komutuna ihtiyacınız yok.

krwlng

@Mx0Ub, Steam için ücret ödemiyorsunuz, ücretsiz üye oluyorsunuz oturum açıyorsunuz sonrasında istediğiniz oyunu satın alıyorsunuz, paypal ve bütün kartlar için ödeme imkanı var.

@KemalALKIN, Orada yanlışın var sanırım, para yatırma zorunluluğu yok artık steam'de istediğiniz bir oyunu sadece oyunun ücretini vererek alabiliyorsunuz, ben paypal hesabım ile $1,99 vererek aldım oyunu.

Ayrıca ekran kartı sürücüm Beta 313.18 olduğu için Black Plague parçalama hatası verip çalışmadı fakat requiem normal şekilde çalıştı o biraz kafamı karıştırdı, biraz çabalayıp çalıştıramazsam Black Plague'yi başka sistemde oynayıp Requiem'i kendi sistemimde oynayacağım.

xavier

Alıntı yapılan: krwlng - 16 Şubat 2013 - 12:26:31

Ayrıca ekran kartı sürücüm Beta 313.18 olduğu için Black Plague parçalama hatası verip çalışmadı fakat requiem normal şekilde çalıştı o biraz kafamı karıştırdı, biraz çabalayıp çalıştıramazsam Black Plague'yi başka sistemde oynayıp Requiem'i kendi sistemimde oynayacağım.

nVidia 313 sürücüleri ile aynı hatayı ben de alıyorum. CDKEY ile Desura üzerinden aktifleştirmek işe yarayabilir. Overture da çalışıyor.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: krwlng - 16 Şubat 2013 - 12:26:31
@Mx0Ub, Steam için ücret ödemiyorsunuz, ücretsiz üye oluyorsunuz oturum açıyorsunuz sonrasında istediğiniz oyunu satın alıyorsunuz, paypal ve bütün kartlar için ödeme imkanı var.

@KemalALKIN, Orada yanlışın var sanırım, para yatırma zorunluluğu yok artık steam'de istediğiniz bir oyunu sadece oyunun ücretini vererek alabiliyorsunuz, ben paypal hesabım ile $1,99 vererek aldım oyunu.

Hmm bilgi için teşekkürler dostum :). İnşallah indirim bitmeden param birikir ve alırım oyunumu. Bu arada şuraya göz at sürücü için: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=37985.0 :).

Düzenleme: Şansım yokmuş indirim bitmiş tekrar 14,99 dolar...
www.tckemal.ist

xavier

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 16 Şubat 2013 - 12:41:57

3 seriyi de barındıran Collector Pack'in fiyatı 3,99 dolar şu an. Ayın 21'inde 20 dolara geri dönecek.

krwlng

@xavier, sağol bir de desura ile deneyeyim, aslında tahminen bir şey değişmemesi lazım çünkü nonsteam olarak açtığımda da aynı hatayı verdi, sanırım "libcg" işlemci mimarisini beğenmiyor çünkü 32bit kullananlarda pek sorun olmamış, yine de denemekte fayda var.

@KemalAlkın, çıktığından beri beta sürücüleri kullanıyorum ekran kartımdaki voltaj sorunu yüzünden xconfig üzerinde düzenleme yapıyorum eski sürücüye dönmek beni iki kat uğraştırır, işin aslı ben biraz da destek olsun diye almıştım oyunu hazır ucuzken, sürücü değiştirmekten başka yollar üzerinde yoğunlaşmayı tercih ediyorum.

xavier

@krwlng, sürücü kaynaklı ise gene aynı hatayı verecektir, doğru. Ancak benim sistemim 32 bit.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: xavier - 16 Şubat 2013 - 12:52:19
Alıntı yapılan: KemalALKIN - 16 Şubat 2013 - 12:41:57

3 seriyi de barındıran Collector Pack'in fiyatı 3,99 dolar şu an. Ayın 21'inde 20 dolara geri dönecek.

Counter strike global offensive için indirim bitmiş tam yarı fiyatıydı. O 4 dolarlık paket hangi oyunlar için ? Bende paypalda reklam kazancım toplam 1,69 dolar falan... Günde 1 reklam veriyor türkiye ofisi o reklam izle kazan olayında. Bu yüzden az kazanıyorum önceden 6-9 reklam verirmiş insanlar günlük en az 1 TL kazanırmış. Ben tam kayıt oldum başladım reklamlar 1'e düştü...
www.tckemal.ist

xavier

Alıntı yapılan: KemalALKIN - 16 Şubat 2013 - 15:09:44
Counter strike global offensive için indirim bitmiş tam yarı fiyatıydı. O 4 dolarlık paket hangi oyunlar için ?

Penumbra serileri için.
CS 1.6 ve CS:S (Source) Linux için var. CS:GO Linux oyunu değil, dikkat edin. Steam'i açtığınız zaman, en sağda "Linux" bölümüne girin. Yanlış yere bakıyorsunuz.

KemalALKIN

Alıntı yapılan: xavier - 16 Şubat 2013 - 15:40:18
Penumbra serileri için.
CS 1.6 ve CS:S (Source) Linux için var. CS:GO Linux oyunu değil, dikkat edin. Steam'i açtığınız zaman, en sağda "Linux" bölümüne girin. Yanlış yere bakıyorsunuz.

Anladım dostum. İlerde cs:go oyununuda Linux için portlar VALVE :). Kesin yapacaktır.
www.tckemal.ist

ibrahimcelik

Ben de kararlı sürüm yayınlanınca Steam'i kurdum ve Amnesia: The Dark Descent, CS Source ve Half Life oyunlarını indirimli kampanyadan satın aldım. Şimdilik sadece Half Life'ı kurdum ama sonuç tek kelimeyle mükemmel. Diğer işletim sisteminde oynamaya çalışırken kasan ve ısınan 4 yıllık dizüstüm Ubuntu'da ısınmadı bile. Bugünleri de gördük çok şükür :D

waroi

Steam'den Team Fortress 2 Açılmıyor..!! Forumda anlatılan herşeyi yaptım, en son geldiğim yer "Loading..." bölümü buraya gelince ya öyle kalıyor yada kapanıp masaüstüne dönüyor. Ekran kartı kurulumu falan her şey tamam steam üzerinden oyun dosyalarınıda kontrol ettirdim, bütün güncelleştirmeleri de yaptım fakat hala düzelmedi. Yardımcı olabilecek biri var mı? Ne yapmam gerekiyor düzelmesi için?

Failnightmare

-nojoy -novid ekle set lanuch options'dan belki düzelir.

waroi

Alıntı yapılan: Failnightmare - 17 Şubat 2013 - 19:19:11
Ekledim sadece başlangıcdaki video gitmiş oldu, ama yine Loading... ekranında kaldım esc basınca çıktı... orayı bir türlü geçemiyorum :(

Ekleme: Hatta tekrar denedim, esc basmasam da çıkıyor masaüstüne yine...

Failnightmare

Alıntı yapılan: waroi - 17 Şubat 2013 - 19:33:59
Alıntı yapılan: Failnightmare - 17 Şubat 2013 - 19:19:11
Ekledim sadece başlangıcdaki video gitmiş oldu, ama yine Loading... ekranında kaldım esc basınca çıktı... orayı bir türlü geçemiyorum :(

Ekleme: Hatta tekrar denedim, esc basmasam da çıkıyor masaüstüne yine...

Team fortress 2 klasörünü silin ve yeniden girin oyuna belki düzelme olabilir.??

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Şubat 2013 - 20:21:21

Ve bu sitedeki cfg'leri tek tek deneyiniz.
http://fakkelbrigade.eu/chris/configs/