Geniş bir depo! Linuxprograms

Başlatan pelin ece, 29 Eylül 2008 - 00:47:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pelin ece

Google'da Ubuntum için arama yaparken bulduğum bir site. Hakikaten arşivi geniş.

http://www.linuxprograms.org/

Site bir çok yeni arkadaşın işine yarayacaktır umarım.
fpu ti mensi !

ash coe tpinjok!
UBUNTU huhuv.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erginemr

Adres için teşekkürler.

Ancak, denemek için farklı kategorilerde toplam 10 programa tıkladım. Site, onunu da getdeb.net'ten indirmeye çalıştı. Bu açıdan, linuxprograms.org'un, getdeb.net'te olmayan bir şey sunduğunu sanmıyorum.

Kutadgu

Yanlız site çok karışık . Download linki arada kaybolup gidiyor adeta. Getdeb öyle değil.

Le0n

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Eylül 2008 - 01:16:41
Güzel, http://www.getdeb.net 'e bir alternatif olur.
Getdeb'e alternatif olamaz bence çünkü bikaç program indirdim hepsi getdeb'den alınmış
Alternatif değilde kopya diyelim. * ya da Getdeb'in kabuk değiştirmiş hali.
Getdeb'de bulunan 64 bit programlarda yok, sadece 32 bit.
sudo apt-get purge windows

UBUNTUNA

O kadar genis değil getdebten farklı bişey göremedim..

Sypro

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

Alıntı yapılan: Sypro - 29 Eylül 2008 - 11:49:25
Tasarım olarak inndir.com u hatırlattı bana:)

Benzer bir site zaten. Kodları inndir.com kodlarına benziyor.

http://www.whois.ws/whois-org/ip-address/linuxprograms.org/

Sitenin Burak Ergin denilen birine ait olması da bana ilginç geldi. :D

Alıntı YapRegistrant Contact Information:
    Name: Burak Ergin
    Organization: Grikare Web Projects
    Address 1: Zubeyde Hanim Cad 1087 Sok No 7
    City: Manavgat
    State: Antalya
    Zip: 07600
    Country: TR
    Phone: +90.2427466966
    Email: uykusuzluk@gmail.com
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

UBUNTUNA

Benim icime dogmustu daha gorur gormez.. Ne zaman ozgun olmayı basaracaz merak ediyorum..

grikare

Merhaba;

Adım Burak Ergin yukarıda sizin de öğrendiğiniz gibi sitenin sahibi benim. Yanıldığınız konular da var haksız eleştiriler de izninizle bunlara karşılık vermek istiyorum.

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Eylül 2008 - 01:16:41
Güzel, http://www.getdeb.net 'e bir alternatif olur.

Asla getdeb'e alternatif olamaz çünkü böyle bir amacı yok.

Alıntı yapılan: Sypro - 29 Eylül 2008 - 11:49:25
Tasarım olarak inndir.com u hatırlattı bana:)

Hazır bir yazılımdır, vakit ayırıp özel birşey yazamadım doğrudur.

Alıntı yapılan: UBUNTUNA - 29 Eylül 2008 - 19:41:47
Benim icime dogmustu daha gorur gormez.. Ne zaman ozgun olmayı basaracaz merak ediyorum..

Kötü yönde bir eleştiri ihtiyacı duymuşsunuz saygı duyarım ancak sitenin böyle bir amacı da yok.
(eleştirinizi sunarken özgün olan bir alternatif üretmediğinize değinmiyorum.)

Sayfayı açmaktaki tek amacım boş vakitlerimi (-ki oldukça az) değerlendirmek, bir nevi hobi olarak düşünebilirsiniz. Ayrıca bu şekilde hangi yazılımın ne işe yaradığını da öğrenmiş/aklımda tutmuş oluyorum. Dikkat ederseniz sayfadaki bazı yazılımların paketlerinin eksik olduğunu bile görebilirsiniz.

Sizlerden ricam eleştirilerinizi yöneltmeden önce yukarda sunduğum sebepleri de göz önüne almanızdır.

Vakit ayırıp incelediğiniz için ayrıca teşekkür ederim.

MeBuNtU

Böyle güzel bir iş ile ilgilendiğiniz için size şahsen teşekkür ederim.
Tek eleştirim keşke Türkçe olsaydı.Sanırım siz geniş kitlelere hitap etmek için ingilizce seçmişsiniz.Ama bence gerek yok onların getdeb i var. ;D

grikare

Alıntı yapılan: MeBuNtU - 03 Şubat 2009 - 18:51:10
Tek eleştirim keşke Türkçe olsaydı.Sanırım siz geniş kitlelere hitap etmek için ingilizce seçmişsiniz.Ama bence gerek yok onların getdeb i var. ;D

Çok teşekkür ederim ilginiz için, inanın geniş kitleye hitap etmek gibi bir amacım yoktu ki günde 20~50 kişi anca giriyor siteye. İngilizce esti o an ingilizce yaptım öyle de kaldı zaten.

Getdeb.den bir farkımız da yok zaten eklenen yazılımları getdeb.'in rss.inden takip edip yine getdeb.den alıyorum.

NuCLeuS

Alıntı yapılan: grikare - 03 Şubat 2009 - 20:00:05
Alıntı yapılan: MeBuNtU - 03 Şubat 2009 - 18:51:10

Çok teşekkür ederim ilginiz için, inanın geniş kitleye hitap etmek gibi bir amacım yoktu ki günde 20~50 kişi anca giriyor siteye. İngilizce esti o an ingilizce yaptım öyle de kaldı zaten.

Getdeb.den bir farkımız da yok zaten eklenen yazılımları getdeb.'in rss.inden takip edip yine getdeb.den alıyorum.

Sizi eleştirmek gibi algılamayın ama yorumları okuduktan sonra kendi fikrimi belirtmek istiyorum..
Her ne kadar hobi olarak siteyi açtığınızı söylemiş olsanız da hazırda yapılmış olan bir sitenin aynısını farklı görünümle açmanın mantığını anlamış değilim..Linkleri getdeb'ten almış olmanıza birşey demiyorum..Ama en azından öbür arkadaşın dediği gibi siteyi türkçe olarak yapıp programların açıklamalarını da türkçe yapmış olsaydınız en azından türkiyedeki ingilizce bilmeyen ve linux'e yeni başlamış arkadaşların faydalanacağı bir ortam yaratmış olurdunuz ve tahminimce alacağınız hit şu anda aldığınız hitten daha fazla olabilirdi..