Küçük Programla Başlamak

Başlatan bahadirhtp, 13 Şubat 2013 - 14:34:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bahadirhtp

Küçük bir programla olaya girmek gerekir diye düşündüm ve Excel'den veri alıp değiştirebilen küçük bir program yazayım dedim. Ama küçük bir sorun var bunu hangi programı kullanıp yapacagımı falan bilmiyorum =)
Programın taslağını çıkardım ama onunla kala kaldım. Yapmak istediğim pc üzerinde Excel'den aldığı numarayı alabilecek gösterecek ve bu numaranın kopyalanmasına izin verecek.
Eyebeam in x-lite diye bir programı var ama benim istediğim sadece Excel'den alsın arama için kullanabilinsin yeterli.
Nereden başlamam gerektiği konusunda yardımlara açığım.

Düzenleme notu : @bahadirhtp lütfen mesajlarınızda ''ç,ğ,i,ö,ş,ü'' kullanmak için çekinmeyiniz bu mesajlarınızı daha okunabilir kılar.
GOD'S A KID WITH AN ANT FARM LADY HE'S NOT PLANNING ANYTHIN'

burk

Alıntı YapNereden başlamam gerektiği konusunda yardımlara açığım.
@bahadirhtp öncelikle hangi programlama dilini kullanıyorsunuz? Oluşturduğunuz kodlar neler?

Ayrıca başlığın bulunduğu yer, iletinin içeriği ve kodların paylaşılmaması sebepleriyle şunu da sormak isterim, siz bahsettiğiniz yazılımı kodlamak mı istiyorsunuz yoksa o yazılımı mı istiyorsunuz?

bahadirhtp

Başlık konusunda hata yapmış olabilirim bu konuda acemiyim. aslında hakısınız içerik olarak cok eksik olmuş anlatımım bu yüzden özür diliyorum. ayrıntılı bir şekilde anlatıp değiştirsem iyi olacak sanırım.

bahadirhtp

Delphide şöyle birşey yapmam mümkünmüdür. excel'den aldığı veriden telefon numarasını arayabilceğim hatta kaydedebileceğim bir sayfa düzeni?

furkankalkan

Alıntı yapılan: bahadirhtp - 03 Mayıs 2013 - 14:33:37
Delphide şöyle * bir şey yapmam mümkünmüdür. excel'den aldığı veriden telefon numarasını arayabilceğim hatta kaydedebileceğim bir sayfa düzeni?

Linuxta Ne Delphi ne de Excel var. Bunun yerine Libreoffice makroları kullanabilirsiniz. Visual Basic'e benzer bir syntaxı olduğu için kolayca alışırsınız.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

bahadirhtp

Peki internet üzerinden arama ve ses kaydı nasıl yapıcam? tabi ki arama modem üzerinden degıl yanı medem uzerınden olunca sanırım paralel olması gerekıyor o yuzden dırek ınternet uzerınden olmalı ve bununla ılgı hıc bırsey bulamadım. delphi yazıları 2004 oncesı hep...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Mayıs 2013 - 18:07:53

Yada en azından şu kitabı okursan bu işlemi yapabileceğin kodları yazabilirsin, ne biliyim amerikada adamlar yapmış ben daha basit bi şeklini yapmak isteyince kaynak bulamıyorum...  tek istediğim delphi 7 üzerindenSQL de kayıtlı bi numarayı arayıp ses kaydı almasıydı....

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Mayıs 2013 - 18:08:45

dial arama modem üzerinden arama değilmi?

burk

@bahadirhtp özel olmazsa sormak istiyorum, programcılık eğitiminiz var mı yoksa tamamen acemi merak ile mi bahsettiğiniz programları kodlamak istiyorsunuz?

bahadirhtp

procedurler de gordum kı hep kucuk işlemler de "var"" begin" arasında tanımlama ve işlemler yapılıyor. butun butonlardan gonderılen verılerı almak ıcın "uses" ve "public" te tanımlamam gerekıyormus. bunu nasıl yapabılırım?

örnek: btn1 ve btn2 iki deger tasıyor 1 ve 2, tıklandıgında da butonlara labl1 datoplamı gostercem.nasıl? hatta labelde da bı rakam olabılır( fıyat cıkarmak lazım bu bana)

sem

Alıntı yapılan: burk@bahadirhtp özel olmazsa sormak istiyorum, programcılık eğitiminiz var mı yoksa tamamen acemi merak ile mi bahsettiğiniz programları kodlamak istiyorsunuz?
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

bahadirhtp

DBE administrator delphi listesinde yok bende, neden oldugunu bulamadım bır turlu...

ekremsenturk

Windows kullananların, ve de Delphi kullananların sayısınn, bu forumda pek fazla olabileceğini sanmıyorum. Bir de önce Delphi öğrenip, sonra projelere girişmeni öneririm. Bu şekilde, ödünç akıl ile hiç bir şey başaramazsın.

raspacı

Hem Delphi hem Linuxta ısrarcıysan orta noktada durmanı öneririm : Lazarus , http://www.lazarus.freepascal.org/
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

bahadirhtp

200 buton var ve kod ile size ayarlamak mümkünmüdür?