home/xxx/local/share/contacts dizini oluşturulmamış uyarısı

Başlatan meraker, 10 Şubat 2013 - 18:51:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

meraker

çözüldümerhabalar,kurduğum12.04'e kde 4.10'da masa üstlerinden biri olarak kurdum ,fakat kurulumdan sonra bu( home/xxx/local/share/contacts dizini oluşturulmamış) uyarı yazısı çıktı  herhalde bununla ilgili olarak paket yada yazılım kuramıyorum kısaca kimlik doğrulama isteyen yerlerde bir şey yapılamıyor .neyi,nereye bağlayacağım ve nasıl bağlanacak önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.         

if

@meraker, mkdir -p /home/xxx/.local/share/contacts komutu sonrası uyarı çıkıyor mu?

meraker

n@serhan-G31M-ES2L:~$ sudo mkdir -p/home/serhan/.local/share/contacts
[sudo] password for serhan:
mkdir: geçersiz seçenek -- /
Daha fazla bilgi için `mkdir --help' yazın.
komuttan sonra bu şekilde çıktı verdi.

if

@meraker, benim verdiğim komutta sudo var mı? Verdiğim komutu kopyalayıp yapıştırın uçbirime.

meraker

özür dilerim acemi alışkanlığı home/xxx,leri foruma bildirirken ben yazmıştım (niyeyse!!!!)bilgigisayar uyarısında ise orada yani x lerin yerinde serhan yazıyor.

if

Özür dilenecek bir şey yok @meraker. Eğer bu alışkanlığınız iste tex elden bırakın. Ne oldu? Komut sorunsuz yürüdü mü? Uyarıyı alıyor musunuz hâlâ?

meraker

serhan@serhan-G31M-ES2L:~$ mkdir -p /home/xxx/.local/share/contacts
mkdir: `/home/xxx' dizini oluşturulamıyor: Erişim engellendi

if

@meraker, kullanıcı adınız serkan olmalı. whoami komutu size kullanıcı adınızı gösterecektir. xxx yazan yere bunu yazacaksınız. Siz xxx olarak kullandığınız için kullanıcı adınızın görünmesini istemediğinizi düşünüp ben de xxx yazdım.

meraker

evet bu(Uygun yetkilendirme sağlanmadığı sürece bu işlem devam edemez)uyarıyı alıyorum.

if

meraker

serhan@serhan-G31M-ES2L:~$ ls -la /home/$USER/.loca/share
ls: /home/serhan/.loca/share'e erişilemedi: Böyle bir dosya ya da dizin yok
serhan@serhan-G31M-ES2L:~$

if

@meraker, mkdir -p /home/serhan/.local/share/contacts çıktısını tekrar alayım.

meraker

erhan@serhan-G31M-ES2L:~$ mkdir -p /home/serhan/.local/share/contacts
iki defa denedim hiç bir yanıt vermedi consol da mı bozuldu acaba?

if

Hayır, komut işlemiş. Şimdi oturumu kapatıp yeniden girin. Sonra bu uyarıyı alıp almadığınızı öğrenelim.

meraker

oturumu açıp kapadıktan sonra alien'i paket yöneticisinden(muon) kurmayı denedim olmadı aynı uyarıyı tekrarladı(Uygun yetkilendirme sağlanmadığı sürece bu işlem devam edemez)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Şubat 2013 - 17:41:16

kde yi kaldırdım yeniden deneyeceğim ama bu sefer paket yöneticileri yerine uçbirimi kullanacağım.