[Çözüldü] Apt çalışmıyor

Başlatan Bunyamin, 20 Nisan 2015 - 22:10:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bunyamin

Herkese Merhabalar... Bir konuda bilenlerin yardımlarına ihtiyacım var. Dağıtımım Linux mint 17.1 Rebecca. Üniversitenin wireless internet ağına bağlandıktan sonra apt sistemi çalışmamaya başladı. Apt kullanarak bir uygulama kurmaya kalktığımda hata iletisi şu şekilde oluyor:

Paket listeleri okunuyor... Hata!
E: Encountered a section with no Package: header
E: Problem with MergeList /var/lib/apt/lists/repo.steampowered.com_steam_dists_precise_steam_i18n_Translation-en
E: Paket listeleri ya da durum dosyası ayrıştırılamadı ya da açılamadı.

Problem mesajında belirtilen /var dizinindeki yere gidince de firefox tarayıcısı altında üniversitenin log in ekranı geliyor. Belki basit bir çözümü vardır ama ilk defa bunun gibi bir probleme rastlayınca çözemedim. Forumda ilk iletim olduğu için yanlış yere konu açmış olabilirim; bunun için özür dilerim. Yardımlarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.

Reverser

çözüldü mü şimdi ? Nasıl çözdünüz açıklayın lütfen.

XFCE ROCKS !