[Çözüldü] xubuntu 12.04 ile ilgili 2 sorun

Başlatan conanait, 07 Şubat 2013 - 17:40:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

conanait

İyi günler,
Asus eepc 1005 HA üzerine xubuntu 12.04 kurdum. 2 sorun yaşıyorum;
1. Kapak kapatılınca netbook uyku moduna geçmiyor, fan çalışmaya devam ediyor. güç yöneticisi ayarlarında monitor kapağı kapatıldığında ne yapılacağı dair bir seçenek yok. mesela "kapatma düğmesine basıldığında" ve "hazırda beklet düğmesine basıldığında" ne yapılacağı seçiliyor ama kapak kapatıldığında ne yapılacağına dair bir seçenek yok, ( bu eylem biçimi var da seçeneği yok değil, tümden böyle bir seçenek yok)
2. Touchpad ( Türkçe karşılığını bilemedim) ayarlarında tuş düzeni sol-el olarak ayarlanınca touchpad'e tıklama fonksiyonu çalışmıyor. sağ-el seçili iken sorun yok.

Bu 2 sorun için çözüm önerilerinizi rica edeceğim.
Teşekkürler

heartsmagic

Zor sorular :)

Her iki sorun hakkında bir fikrim yok ancak ilk sorunu detaylandırmak istiyorum. Kapağı tekrar açınca sistem nasıl bir tepki veriyor? Askıya almış ama geri gelememiş gibi mi? Bir de, takas alanı ayrıldı mı sistemde?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cemkaan

conanait

cemkaan teşekkürler. "Dizüstü kapağı kapatıldığında" seçeneği yoktu ilk kurulum sonrası. Açıkçası ben de klavyeden Fn tuş kombinasyonu ile uyutuyordum bilgisayarı. Sizin mesajınız sonra tekrar bakınca seçeneğin olduğunu gördüm. İlk başta vardı da ben mi göremedim yoksa güncellemeler sonrasında normale mi döndü bilemeyeceğim ama bu konuyu hatırlattığınız için teşekkür ederim sayenizde düzeltmiş oldum.

Touchpad ile ilgili bir değişiklik olmadı ama konuyu çözüldü olarak etiketliyorum.