Live CD Driver Problemi

Başlatan furkan5816, 05 Şubat 2013 - 11:33:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

furkan5816

Merhaba Dell inspiron freedos laptop aldım. içinde ubuntu yüklüydü ve driverları çalışıyordu. Fakat disk bölümlerken herşeyi uçurdum. ve live cd kullandığım zaman driver problemi yaşıyorum. bunu nasıl çözebilirim.

ct

Sürücülerin bir kısmı canlı medyanın içinde olmayabilir. Normal kurulum yaparsanız büyük bir ihtimalle sürücüleri kendisi bulup tanıyacaktır. Bulamadıklarını da kurmanız gerekecektir.

furkan5816

Kurmadan kullanmak istesem, bunun için çözüm var mıdır?

ct

USB parmak belleğe kurup oradan çalıştırabilirsiniz. Yavaş olacaktır ama. Forumda anatımları olması lazım. Anlamadığım nokta bilgisayarınızda bir sistem yok ve siz öyle bırakmak mı istiyorsunuz onu?

furkan5816

şuan windows üzerinde çalışıyor. son sorum olacak. peki ubuntu ve driverlarını yüklesem, farklı bir dağıtımın live cd si bunda ki driverları görür  mü?

heartsmagic

Hayır görmez. Canlı CD adı üzerinde CD üzerinde ne varsa onu yürütebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

furkan5816

Canlı medya üzerinde oynama yapılabilir mi peki?

heartsmagic

Ne için istiyorsun bunu? İstediğin şey biraz zahmetli, senin açından yani. Yeni bir kullanıcıysan sorunlarını başka şekilde halledebilirsin. Kurulum için kullanılan Canlı CD'nin amacı deneme ve kurulum yapmaktır. Kendine ait bir başkasını yapmak istiyorsan Canlı CD üzerinden kalıp çıkartıp bunu uğraşlar sonucunda değiştirmek yerine bir sistem kurup istediğin gibi şekillendirebilirsin.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.