Compiz Fusion'ı bir türlü çalıştıramadım.

Başlatan rawden, 05 Şubat 2013 - 00:33:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rawden

Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim buradan da merhaba demiş olayım :) . Ubuntu 12.04 kullanırken güzel güzel çalışan Compiz Fusion eklentisi Ubuntu 12.10'da hiçbir şekilde çalışmıyor. AMD 4650 ekran kartım var. Forumdaki yönergeleri izleyerek sürücüyü kurdum. Amd CCC açılıyor. Bir sıkıntı yok gibi. Ancak Compiz Fusion çalışmıyor. Ubuntu 12.10'u kurduğumda Compiz Fusion programında su efekti gibi efektler yoktu bir kodla uçbirim yardımıyla yükledim onları. Ancak yeni gelen araçlardan hiçbiri çalışmıyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

heartsmagic

Compiz'in kendisi çalışmasa zaten Unity'de de sıkıntı olur. Tam olarak çalışmayan nedir? Hangi canlandırma çalışmıyor örneğin?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

rawden

Gnome masaüstü kullandığımı yazmayı unutmuşum. Ubuntu'yu kurduğumda ateş, su gibi efektler yoktu. 1-2 tane efekt vardı. Ben de bir kodla terminalden bir paket halinde kurdum bunları. Ateş,su gibi efektler çalışmıyor.

heartsmagic

Gnome ama Shell değil sanırım, klasik ya da "fallback" olanı? Eklentilerin kurulumu sorunsuzdu o zaman, peki grafik kartı sürücüleri vs. ne durumda?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

rawden

Girişte: Gnome
            Gnome Classic
             Gnome Classic (no efects)

seçeneklerinden gnome'yi seçerek kullanıyorum.

NightBlue

Gnome masaüstü dediğiniz gnome shell masaüstüdür ve compiz kullanamazsınız.

rawden

O zaman sorumu nasıl -Compiz kullanabilirim?- diye değiştiriyorum :)

NightBlue

Unity ile kullanabiliyorsunuz.Birde gnome 2 çatallaması olan mate ile kullanabilirsiniz ve ya gnome classic ilede kulanılabilir ama gnome classic pek estetik bir görüntü oluştumayacağından size unity veya mate öneririm.

rawden

Unity masaüstü ile de çalıştıramadım maalesef :(

NightBlue

rawden

direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: ATI Radeon HD 4600 Series
    GL_KTX_buffer_region, GL_NV_blend_square, GL_NV_conditional_render,

NightBlue

Ekran kartınız yüklü görünüyor. compiz --replace dediğinizde ne oluyor ?

rawden

Bilgisayar dondu gariplikler oldu sonra Shell dediğiniz Gnome masaüstündeyken kısayollara bastığımda su efekti çalıştı ardından rastgele tuslara basarak bıraz duzeltebildim ama su an super tusu çalışmıyor mesela. başka bır tusa bastım su anda her şey saydamlaştı ve masaüstümü görüyorum. Yeniden başlatmak zorunda kalacağım :)

Düzenleme: Bilgisayarı yeniden başlatınca compiz efektleri tekrar gitti. Terminal çıktısını alamadım.

NightBlue

compiz --replace komutunu  hangi masaütündeyken kullandınız ?

rawden

Gnome Shell diye bahsettiğiniz masaüstünde kullandım.

NightBlue

Unity masaüstünde kullanın.Gnome shell'de kullanırsanız bahsettiğiniz sorunlar normal  :)

rawden

Unity'de kullandığımda efektler çalıştı ancak su efektinde yağmuru çalıştırınca sileceği çalıştıramadım kaldım öyle :) teşekkür ederim yardımlarınız için.

NightBlue

Ayar yapmak için compiz config setting manager 'ı yüklemeniz gerek.Yazılım merkezinden yükleyebilirsiniz.

rawden

O paketi zaten yüklemiştim :) ama su efektini çalıştırırken silecek çalışmıyor. yeni bir silecek almalıyım sanırım :) sadece su efektinde bir donma oluyor o kadar.

NightBlue