Netbook uma Kubuntu Kuramıyorum

Başlatan lodossnight, 03 Şubat 2013 - 23:49:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lodossnight

Acer Aspire One D270 netbook sahibiyim. Kubuntu 12.10 öğrenmek için kurmaya çalıştım fakat kurulumdan sonra bilgisayarım açılmadı. Daha önce masaüstü bilgisayarıma kurmuştum. Kurulumda bi hata yapmadığıma eminim ayrıca kurulum menüsünde kurmadan açma işlemindede hata alıyorum. Sorunun sistemimin yetersizliğinden kaynaklandığını düşünüyorum bu konuda bilgisi olan var mı ve bana ne yapmamı önerirziniz. Şimdiden yardımlarınız için teşekürler.

Intel Antom  N2600 1.6 Ghz 1MB L2 cache
2 GB DDR3 Memory
Intel Graphics Media Accelerator (GMA) 3600

cagriemer

Merhaba, foruma hos geldiniz.

Sisteminiz aslinda yeterli gozukuyor. Acilmadiginda ekranda bir uyari ile karsilasiyor musunuz? Ayrica http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31554 basliginda cekirdek onyukleme seceneklerinden bahseder. Oradan acpi=off secenegi ile dener misiniz? Eger olmazsa nomodeset ve noapic'de denenecekler arasinda ust siralarda.

lodossnight

Şu anda  bilgisyarıma ubuntu 12.10 usb üzerinden kurmaya çalışıyorum. Kurmadan USB den çalıştırma seçneğine girdiğimde sadece siyah ekran geliyor önüme hiçbir hata almıyorum. Yaklaşık 10 dakika bekledim fakat hiçbirşey değişmedi.

Usb kurulumunu Universal Usb Installer 1.9.2.4 programı kullanarak oluşturuyorum..

barış

Kalıp hatalı olmasın? Ben de bir netbook kullanıcısıyım. Kubuntu sorunsuz kuruldu. Hatta Atom N270 işlemciyle bile :)

Unetbootin deneyerek usb sürücüye yazdırmayı deneyin

lodossnight

Şu anda deneme amaçlı Usb belleğe ubuntu kurdum. Açmaya çalıştığımda siyah ekranda
*
*
Starting save karnel messages                     [OK]
Starting ACPI deamon                                   [OK]
*
*
benzeri birçok şey çıkıyor.
en sonda
Stopping save kernel messages                    [OK]
yazıyor ve bu ekranda kalıyor....

heartsmagic

@cagriemer bir bağlantı vermiş, ona baktın mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

lodossnight

acpi=off seçeneğini işaretleyip kurdum hiçbirşey değişmedi diğerlerini deneyeceğim....

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Şubat 2013 - 20:26:53

Önerin için çok teşekkür ederim @cagriemer hepsini denedim fakat hiçbirşey değişmedi...

cagriemer

acpi=off ile kurdum dediniz. Ubuntu masaustune ulasabildiniz mi yani o sekilde baslattiginizda? Bu cekirdek parametresini kalici olarak girmeniz gerekiyor eger ulasabildiyseniz. Ayrica @baris'in dedigi gibi kalibin butunlugunu dogrular misiniz? Wikimizde bu islemin nasil yapilacagi http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Md5_kontrol%C3%BC adresinde anlatiliyor.

tefoski

Alıntı yapılan: lodossnight - 03 Şubat 2013 - 23:49:55
Acer Aspire One D270 netbook sahibiyim. Kubuntu 12.10 öğrenmek için kurmaya çalıştım fakat kurulumdan sonra bilgisayarım açılmadı. Daha önce masaüstü bilgisayarıma kurmuştum. Kurulumda bi hata yapmadığıma eminim ayrıca kurulum menüsünde kurmadan açma işlemindede hata alıyorum. Sorunun sistemimin yetersizliğinden kaynaklandığını düşünüyorum bu konuda bilgisi olan var mı ve bana ne yapmamı önerirziniz. Şimdiden yardımlarınız için teşekürler.

2 GB DDR3 Memory

- Bence bu sistem ( Intel Antom  N2600 1.6 Ghz 1MB L2 cache ) yeterli değil,
- Bu linkden  ( ftp://depo.pardus.org.tr/qetujgda/2012rc2/tr/ (ftp://depo.pardus.org.tr/qetujgda/2012rc2/tr/) ) ,

- pardus_2013rc2_gnome_32bit_tr.iso - seçeneğini bir deneyin ...

BirDost

lodossnight

Md5 kodu  b4191c1d1d6fdf358c154f8bf86b97dd        ubuntu-12.10-desktop-i386.iso bununla eşleşti
Söylediklerinizden acpi=off seçeneğini işaretleyip kurarak denedim diğerlerini de kurmadan usb üzerinden açarak denedim... Yukarıda bahsettiğim ekranda kalıyor. Ekran görüntüsünü almaya çalışıyorum...
Kurmadan Usb üzerinden çalıştırdığımda sadece boş siyah ekran var...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Şubat 2013 - 16:33:04

Alıntı yapılan: tefoski - 05 Şubat 2013 - 11:48:35
Alıntı yapılan: lodossnight - 03 Şubat 2013 - 23:49:55

2 GB DDR3 Memory

- Bence bu sistem ( Intel Antom  N2600 1.6 Ghz 1MB L2 cache ) yeterli değil,
- Bu linkden  ( ftp://depo.pardus.org.tr/qetujgda/2012rc2/tr/ (ftp://depo.pardus.org.tr/qetujgda/2012rc2/tr/) ) ,

- pardus_2013rc2_gnome_32bit_tr.iso - seçeneğini bir deneyin ...

Tavsiyen için teşekkür ederim ama ben Kubuntu kullanmak istiyorum...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Şubat 2013 - 17:06:19

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Şubat 2013 - 11:28:53

Arkadaşlar hepinize yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Sanırım bu sorunu yaşayan sadece ben değilim. İngilizcem çok iyi değildir ama anladığım kadarıyla sorun çekirdekte. Şimdilik Çözüm için 12.04 sürümünü önermişler. İngilizcesi iyi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum...

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2074161

heartsmagic

Evet, oradaki soruna sahipsin sanırım sen de. Şimdilik cidden çözüm 12.04 gibi, gerçi birisi 13.04 için de olumlu yorum yapmış ancak kendisi malum kararlı bir sürüm değil.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

lodossnight

Hepinize ilginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim şuanda Kubuntu 12.4 kurdum ve kullanıyorum.