[Çözüldü] h1 tagları arasındaki boşluk

Başlatan utopyada, 03 Şubat 2013 - 13:50:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

utopyada

merhabalar..
Sayfamda şöyle bir şekil kullanmam gerekiyor.
<h1>hede </h1>
<h1>hödö</h1>

ancak bunların arasında sanki <br> varmış gibi satır atlıyor. Bunu nasıl engellerim ?Yani ben
hede
hödö şeklinde istiyorum. Ama

hede

hödö şeklinde çıkıyor

freeman

CSS de display niteliğine; inline özelliğini vererek siliyordum ben. Belki başka yollarda vardır ama bu yötem işime yarıyordu benim. Tabi bu seferde başlıkları yan yana görüntüler. Onu da br etiketi ile ayarlarsınız.
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

ct

Bu h1 etiketleri arasındaki boşluklar belirlenmiş oluyor. Bunu css ile çözebilirsiniz. Tasarımcı olmadığım için css'den çok anlamıyorum ama şununla çözebilirsiniz:

<style>
body {
  line-height: 0.3;
}
</style>

freeman

ct 'nin verdiği yöntem daha pratik. :D
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

utopyada

buna benzer bir şeyler denemiştim ama tekrar bakıyorum, atladığım bir nokta oldu sanırım.

alquirel

H1 H2 gibi etiketler için varsayılan olarak "margin" kuralı atanmış oluyor.
Yani bahsettiğiniz boşluğu gidermek için ilgili etiketin ilgili "margin" değerini ayarlamanız gerekiyor.

h1 {
    margin : 0px;
}

gibi

ahmet_matematikci

Hangi editörü kullanıyorsunuz hocam.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

canosayan

http://meyerweb.com/eric/tools/css/reset/

reset.css tarayıcıların kendi başlarına yaptıkları yorumlamaları sıfırlamak ve tarayıcı uyumluluğu yakalamak için iyi bir araçtr.
Chmod bizim işimiz.

utopyada

Teşekkür ediyorum sorunu hallettim.