Ubuntu Yüklü Windows kurulamıyor

Başlatan smt_smt, 01 Şubat 2013 - 15:34:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

smt_smt

Arkadaşlar çok ciddi bir problemim var acil yardım lazım :)
Arakadaşımın bilgisayarına ubuntu yüklemtiştim zamanında şimdi windowsa geçmek istiyor. Bu arada yükledikten sonra windows bozulmuştu. Grub 'da gözüküyor ama windows açılmıyordu. 1 saniyelik mavi ekran hatası verip yeniden başlıyordu.
neyse kurulum usb'yi taktım install windows diyoru
"no drives were found. Click load driver to provide a mass storage driver for installation" diyor
resmen kurulum yapacak hard disk gözükmüyor.
"Drive options (advanced)" tıklıyorum. Orda bile hard disk gözükmüyor. Kurulum'dan bile gözükmüyorsa nasıl düzelir bu.
Çok kısıtlı vaktim var yardımlara ihtiyacım var
şimdiden teşekkürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Şubat 2013 - 15:38:32

f9 ile recovery moduna giremiyorum bile artık nasıl uçurduysam windowsu. Mesela grubda Windowsu seçtiğimde kurtarma onarma ya giriyorum. Windowsu orda bile görmüyor. UBuntuda  C 'de olan dosyaları görebiliyor, erişebiliyorum.

Şimdide ubuntuya girip C'yi ubuntudayken biçimlendir diyeceğim belki işe yarar öyle

heartsmagic

Normal şartlar altında Ubuntu bir başka işletim sisteminin diski görmesini engelleyecek bir şey yapmaz. Bölümü silmiştir, sağını solunu bozmuştur kullanıcı ama illa ki bir başka işletim sistemi o bölümü görmeli, biçimlendirmeli.

Bahsettiğin şey geri yükleme, kurtarma vs. ise eğer o bölüm silindeyse muhtemelen çalışmayacaktır zaten.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

smt_smt

Alıntı yapılan: heartsmagic - 01 Şubat 2013 - 16:02:57
Normal şartlar altında Ubuntu bir başka işletim sisteminin diski görmesini engelleyecek bir şey yapmaz. Bölümü silmiştir, sağını solunu bozmuştur kullanıcı ama illa ki bir başka işletim sistemi o bölümü görmeli, biçimlendirmeli.

Bahsettiğin şey geri yükleme, kurtarma vs. ise eğer o bölüm silindeyse muhtemelen çalışmayacaktır zaten.

lk başta f9 ile recovery yapalım dedik ama ona girmiyor bile. Sonra USB'den windows kurulum usb'si taktım. Normal açıyor. Windowsu Yükle 'yi seçiyorum fakat kurabiecek bir disk görmüyor.

burk

Peki Ubuntu ile diskleri görebiliyor musunuz? Bir ihtimal tüm diski ext4 biçimine sokmuşsunuzdur ve o yüzden Windows göremiyordur.

ahmet_matematikci

Hocam Ubuntu 12.10 kurdu ise nasıl oldu ise HDD  dosya formatı LVM oluyor. Bunu yani Windows 7  yi kuramadım.  Sonra Windows 8 LVM yi desteklediğini öğrenince Win 8 kurdum. harddiski eski haline çevirdim.
NOT: USB den kurduğum ubuntular eksik dosya mı atıyordur nedir sürekli hata veriyordu. Cd den kurunca güzel bir kurulum oldu.
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

meda

Aslında USB'ye  isoları yazdırdığın programdan kaynaklanır.Bununla birlikte indirdiğin iso hatalı olabilir.Böyle varyasyonlar ihtimal tabii ki.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"