Ati Radeon HD3870; bir problem!

Başlatan small_hayta, 28 Eylül 2008 - 02:02:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

small_hayta

Merhaba ben His Ati HD3870 Iceq3 Turbo ekran kartı kullanıyorum.

Ubuntu'yu kurduktan sonra ekran kartını aktif edince bir driver paketi indirdi ve kurdu.
Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatınca Compiz Fusion gibi 3D destekli uygulamaları açabildim.
Ancak şimdi Blender'i yükledim ve Blender programı açık haldeyken ekranımda sadece mouse'u hareket ettiğim zaman görüntü alabiliyorum.
Onun dışında sanki Blender hiç açılmamış gibi masaüstü ve diğer pencereler görünüyor.
Bunun yanında Wine'de Half Life 2(Ben Oynuyom:P) ve Silkroad(Ben oynamıyom kardeşim oynuyo ben de merak ettim açılıyo mu diye:P) gibi Ubuntu'da açılan oyunları açtığımda da yine Blender'de yaşadığım problemin benzerini yaşıyorum.
Oyunlarda Blender'den farklı olarak mouse'u hareket ettirdiğimde değil de sürekli bir dalgalanma mevcut. Çok sıkı bir dalgalanma yalnız.

Bu problemin nedeni ve çözüm yolları hakkında bilgisi olan arkadaşlarım varsa yardımlarını bekliyorum.
Hızlı ve ilgili yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim. (Neymiş; Ubuntu-tr.net'da aldığım yanıtlar ilgili ve hızlıymış...)

Ubuntu: Linux For Human Beings.

heartsmagic

Bu sorun sadece Blender ve oyunlarda mı mevcut? Diğer uygulamalarda sorun yok mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

small_hayta

Aynen sadece Blender ve Oyunlarda yaşıyorum bu problemi.
Compizi mükemmel bir biçimde kullanabiliyorum. Sadece Ctrl+Alt+Aşağı Ok kısayolu ile çalışan efekt çalışmıyor.
Panoramik Görüntü Yani. Diğer Herşey Çalışıyor.

CooLEs

kardeş sende gene o kadar çalışıyormuş :S ben 3d yi aktif ettimmi sistem gidiyor. 1 ay olacak nerdeyse uğraşıyorum sorunu bi türlü çözemedim