Counter Strike ve VSYNC

Başlatan Comrade, 29 Ocak 2013 - 16:04:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Comrade

Steam Counter-Strike 1.6'nın beta sürümünü yayınlayınca ben de bir indireyim dedim ama VSYNC konusuna takıldım.. Nasıl kapatabilirim?

Viva la Revolución!
Kurallar ve yasalar otorite tarafından belirlense de,
yığınlar nezdinde kabul görmediği sürece çöptür..

DoGuKaN

Bende Counter-Strike yüklü olmadığından çözüm için hiçbir fikrim yok maalesef fakat sadece meraktan soruyorum neden kapatmak istiyorsunuz? :)

Comrade

Çünkü oyun performansımı etkiyor.. Çünkü tepki süremi yavaşlatıyor.. Fare ile ani hareket yapmamı önlüyor, çünkü FPS oyunlarında VSYNC kullanılmaz..

Viva la Revolución!

guopx

CCsm openGL menüsünden "dikey boşaltmayla eşzamanla" tikini kaldırın. Ayrıca Compozite plugin > tam ekran pencerelerin yönlendirmesini geri al tikini kaldırırsanız tam ekran oyun oynarken vsync kullanmaz
Ya da yanlış hatırlıyor olabilirim tikini kaldırıp bir deneyin yoksa tik koyup deneyin
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

Comrade

Olmadı malesef.. 60'a kitli.. Dediklerinle birlikte yinelemeyi otomatik algılayı kaldırdım, 60'ı 100 yapıp denedim fakat olmadı..

Viva la Revolución!

xavier

CS'yi başlattıktan sonra ana menüdeyken é tuşu ile konsolu açın ve gl_vsync yazıp, Enter'a basın. Konsol, "gl_vsync" is "0" şeklinde yanıt verirse vsync kapalı; "gl_vsync" is "1" derse açıktır. Açıksa, gl_vsync 0 komutuyla kapatabilirsiniz.

Ama ekran kartı arabirimden VSYNC'in kapalı ya da uygulamaya bırakılmış olarak ayarlandığından emin olun. nVidia ise kartınız, NVIDIA X Server Settings arabiriminden, OpenGL Settings -> Sync to VBlank kutucuğunu temizleyin. ATI'de nasıl yapılacağını bilmiyorum.
What would Gordon Freeman do?

Comrade

Konsoldan kapattığımda 40'dan yukarı çıkmıyor.. Zannımca o derece kötü değil benim kart.. :p

Ekleme: Ana menüde bile 100'ü görmüyor..
Ekleme-2: Kartım Intel..

Viva la Revolución!

ct

Unity'i 2D kullanmanız performansı arttıracaktır diye düşünüyorum. Yapmadıysanız onu da deneyebilirsiniz.

Comrade

Yukarı demek zorundayım.. VSYNC yüzünden ateş dahi edemiyorum.. :/

Viva la Revolución!