Tablet pc ye Ubuntu kurulumu?

Başlatan spiritloneliness, 28 Ocak 2013 - 23:12:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

spiritloneliness

S.a Ubuntu TR Ailesi

amr cortex a8 işlemcili tablete ubuntu yada herhangi bir linux işeltim sistemi  kurabiilirmiyiz..?

Yardımlarınızı Bekliyorum....

baracuda81

konu takip.

Android için ubuntu kurma yöntemi var sanırım. Biraz araştırmak gerekiyor

DoGuKaN

Ubuntu resmi olarak henüz sadece Nexus 7 tabletlere kuruluyor. Başka yöntemlerle çoğu cihaza kurulabiliyor ama orijinal Ubuntu tadını veremiyor bu maalesef. Android içinde çalışan bir Ubuntu oluyor ve dolayısıyla performans adına pek bir şey veremiyor.

mozakca

Alıntı yapılan: DoGuKaN - 29 Ocak 2013 - 08:56:50
Ubuntu resmi olarak henüz sadece Nexus 7 tabletlere kuruluyor. Başka yöntemlerle çoğu cihaza kurulabiliyor ama orijinal Ubuntu tadını veremiyor bu maalesef. Android içinde çalışan bir Ubuntu oluyor ve dolayısıyla performans adına pek bir şey veremiyor.

Peki diyelim ki bu kurulumu beğenmedik. Tableti eski haline geri döndürebiliyor muyuz? Benim nexus7 tabletim var ve denemek istiyorum.
sevgi, emek ister.

Luna

Ben önermiyorum, pazara Ubuntu tabletler girene kadar bekle derim.
İşlemci : İntel i5 750 2.66Ghz LGA 1156
Ekran kartı : GIGABYTE GTX 470 Super Overclock 1280 MB GDDR5 320 Bit
Ana Kart    : BIOSTAR H55 HD LGA1156 DDR3-1600
HDD : WESTERN DIGITAL Caviar Blue (WD3200AAJS) 3.5inç 320GB
RAM : G.SKILL Ripjaws 2 GB DDR3 1333Hz CL9 + 4 GB Team Elite 1333 Mhz
Kasa : Aerocool X Strike Mid Tower
PSU    : XILENCE Eco Series 550W

mozakca

Alıntı yapılan: Luna - 27 Nisan 2013 - 18:57:30
Ben önermiyorum, pazara Ubuntu tabletler girene kadar bekle derim.
Öneriniz için teşekkür ederim.
sevgi, emek ister.

cenkeroge

"Ubuntu tablet"in duyurulduğunu okumuştum.
Kaynak: http://www.ubuntu.com/tablet video'yu izlemenizi öneririm :)
acemilik dönemide bitecek :)

krwlng

Ubuntu tablet sürümü şuan geliştiriciler için yalnızca Nexus 7 ve Nexus 10 cihazlarda çalışmak üzere hazırlanmıştır, birçok özellik şuan için kullanılamamaktadır. Ubuntu tabanlı tabletlerin çıkışı ekim 2013 olarak planlanmış ve bu zamana kadar uygulama ekosisteminin geliştirilmesi için geliştirici araçları Nexus 7 ve 10 üzerinde denenmesi için yayınlanmıştır.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

Şahinbey27

Aynı soruyu değiştirerek sormam gerekiyor.. nexus 10um var ve ubuntu kurmak istiyorum ama bu işlem için internette türkçe kaynak bulamadım.. Androidden de çok anlamıyorum ama yardımcı olabilirseniz sevinirim