[Çözüldü] ubuntuda kapatma hatası olabilir.

Başlatan new-player, 27 Ocak 2013 - 17:56:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

new-player

Merhaba linux ailesi, bunu uzun süre sorun yaşadıktan sonra yazma kararı aldım.ubuntuda konuk oturumdayken  asıl oturuma geçiş yaptığınızda bilgisayarı kapatmıyor evet sadece oturumdan çıkıp ilk açılış haline geliyor oradan denediğimdede kapatmıyor kapatmak için herhangi bir oturuma girip oturumu kapat yapmamız gerekiyor.bu sorun olarak algılanabilir mi bilmiyorum sadece paylaşmak istedim.iyi günler ;)

burk

@new-player peki konuk oturumunu kapatıp diğer kullanıcıya geçtiğinizde de aynı sorun yaşanıyor mu?

new-player

ben oturumlar arası doğrudan geçiş yapınca alıyorum bu hatayı.

burk

@new-player şimdi denedim, bu bir sorun değil zira bir başka kullanıcının oturumu kapatılmadığı için sistem o oturumdaki işlemler kaybolmasın diye kullanıcı seçme ekranına yönlendiriyor. Oturumun konuk oturumu olup olmaması bir şeyi değiştirmiyor.

new-player

Alıntı yapılan: burk - 27 Ocak 2013 - 18:53:44
@new-player şimdi denedim, bu bir sorun değil zira bir başka kullanıcının oturumu kapatılmadığı için sistem o oturumdaki işlemler kaybolmasın diye kullanıcı seçme ekranına yönlendiriyor. Oturumun konuk oturumu olup olmaması bir şeyi değiştirmiyor.
anladım fakat sekme ekranındada kapanmıyor.sorun başka kullanıcı açmadan geçmiyor.

burk

Sekme ekranı dediğiniz giriş yöneticisi sanırım? Orada da kapanmaz zira kullanıcı outurumu hala açık. Sadece kullanıcı outurumu ile değil, bir başka oturumu açık bırakıp sadece geçiş yaptıysanız yine kapanmaz. Amaç farklı oturumlardaki işlemleri korumak.

new-player

Alıntı yapılan: burk - 27 Ocak 2013 - 19:14:42
Sekme ekranı dediğiniz giriş yöneticisi sanırım? Orada da kapanmaz zira kullanıcı outurumu hala açık. Sadece kullanıcı outurumu ile değil, bir başka oturumu açık bırakıp sadece geçiş yaptıysanız yine kapanmaz. Amaç farklı oturumlardaki işlemleri korumak.
anladım, linux gerçekten şaşırtıyor.aslında sorun değil harika bir özellikmiş.
teşekkürler syn burk.

burk

Rica ederim @new-player, ayrıca çözülen konularımız için lütfen; cozuldukonusu