Scribus İle Yaptığım Dergi Çalışması (Yeni Dünya)

Başlatan furkankalkan, 26 Ocak 2013 - 23:04:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

furkankalkan

Bu yılki proje ödevim için Scribus,Gimp,Libre Office ve Inkscape gibi açık kaynak kodlu programlar ile hazırlamış olduğum küçük bir edebiyat dergisini sizlere sunmak isterim. Araştırmalar ve küçük düzenlemeler hariç tahmini yapım süresi 2 hafta kadar sürdü. Çalışmamı burada yayınlama sebebim Açık kaynak kodlu programlarla da profesyonel görünümlü projeler yapılabileceğini göstermektir.  Beğenerek okumanız dileklerimle...

PDF
42.8 MB

https://www.dropbox.com/s/aeklhdv2cz7djch/dergi.pdf?dl=1
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

UykusuzBizon

Elinize sağlık şuan sadece göz gezdirdim ve gayet iyi görünüyor dergi. Tasarım, sayfalar, resimler, renkler gayet iyi. Edebiyat sever biri olarak ilk boş vaktimde okuyacağım bir dergi de edinmiş oldum ayrıca. Emeğinize sağlık.

Küçük bir düzeltme: Eğer projeyi hala teslim etmediyseniz noktalama işareti ve kelime yanlışı taraması yaparsanız iyi olur. Bazı yerlere bakınırken gözüme çarpan hatalar oldu.
Beni doyurmuyor ne para ne sistemin masalı.

heartsmagic

Öncelikle eline sağlık, daha önce çalışma yapmadıysan ilki için bence gayet güzel. Tasarım ve şekil şemail konularını benden daha iyi yorumlayanlar olacaktır eminim :)
Ancak, @StewieGriffin'in dediği gibi mümkünse bir iki göz daha bakıversin dergiye yazım hataları için. Ufak tefek şeylerin aslında pek önemi yoktur, mesele yapılan hazırlık tabi ancak bir iki kişi göz atarsa hızlı bir şekilde bu küçük hatalar da düzeltilebilir.

"Editör" yazısı güzel düşünülmüş ama zor okunuyor :) "Bu konuyu sizin için konuyu seçmemizin .." gibi ufak tefek hatalar bahsettiğimiz şey aslında. Bir de Makber şiirinde Türkçe harf, eksik yazım sıkıntıları var örneğin. Farklı bir iki göz çok fayda sağlar sana, eline sağlık tekrar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

furkankalkan

Uyarılarınız için teşekkür ederim. Henüz Taslak durumunda olduğu için yazım yanlışlarına bakmadım. Çoğu sayfayı el ile yazdığım için birkaç yerde çıkmış olabilir.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1